PREOKRETOM DO POBJEDE / Goričani osvojili Koprivnicu te se izjednačili s Hajdukom

Gorica kao gost svladala Slaven Belupo sa 2-1 (1-1). Peta Gorica sada ima 21 bod, kao i četvrti Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje

5.11.2021.
20:54
Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 15. kola Prve HNL Gorica je kao gost svladala Slaven Belupo sa 2-1 (1-1). Domaće je u vodstvo doveo Marin Laušić (43), no gosti su preokrenuli s dva pogotka glavom Anthonyja Kalika (45, 62).Slaven je do prednosti stigao uz veliku dozu sreće, Laušić je u 43. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, ušao u gostujući 16-erac i zatim okružen trojicom igrača Gorice uputio udarac.

AKO SMO DOBRO VIDJELI /

Dinamo dvama prekrasnim golovima Petkovića i Andrića svladao Goricu i to po katastrofalnim vremenskim uvjetima

Slavljenik Kalik zabio za 1-1

Lopta se odbila od jednog igrača u bloku i završila u mreži. No, samo dvije minute potom slavljenik Kalik, koji je u petak napunio 24 godine, poravnao je na 1-1 preusmjerivši glavom s pet metara ubačaj Fruka iz kuta u mrežu.

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti, Keita je pobjegao domaćoj obrani po lijevom krilu i uputio ubačaj na koji je u punom trku natrčao Kalik i još jednom se upisao u strijelce.

Isti broj bodova kao Splićani

Peta Gorica sada ima 21 bod, kao i četvrti Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje, dok je Slaven Belupo pretposljednji deveti sa 10 bodova, tri više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Na vrhu su Dinamo, Rijeka i Osijek sa po 27 bodova.