Goričani uzeli tri boda na Šubićevcu

1.10.2021.
20:00
Bruno Fantulin/PIXSELL

Nogometaši Gorice u petak su navečer u sjajnoj utakmici 11. kola HNL-a pobijedili Šibenik u gostima 2:1.

Junak gostiju bio je Toni Fruk koji je u 15. minuti zabio sjajan gol za 0:1, a u 41. povećao prednost Gorice na 2-0. Domaćini su smanjili preko Bačelić-Grgića u 66., ali više od toga nisu mogli.

Goričani prekinuli negativni niz

JAVIO NAM SE ANTE KULUŠIĆ /

Bivši šef sudačke organizacije: 'Čovjek je, kaže ona narodna, gospodar svoje neizrečene riječi'

Gorica je time prekinula kratki negativan niz te se učvrstila na petom mjestu ljestvice, dok je Šibenik poražen sedmi put ove sezone i ostao je sedmi.

Dvoboj je počeo napadima Šibenika, a najopasniji po gostujućeg vratara Banića bili su Jakoliš i Marin. No, gosti iz Velike Gorice su vrlo brzo uzvratili i to na majstorski način.

U prošlom kolu Toni Fruk je postigao sjajan pogodak protiv Rijeke, a sada je režirao novu majstoriju. U 15. minuti je gromovito raspalio s 15-ak metara iskosa te je pogodio bliže rašlje domaćih vrata.

Šibenik niza prilike

Nakon primljenog gola Šibenik je nastavio napadati, ali krajem poluvremena novi šok za domaćina. U 41. minuti je ponovno pucao Fruk, a lopta se od Perića odbila u mrežu.

U drugom poluvremenu nastavila se inicijativa Šibenika koji je nizao šanse i u 66. minuti je napokon smanjio. Ćurić je opalio s 25 metara, a lopta je udarivši od Krizmanića promijenila smjer i zakoprcala se u mreži. Premda je pokušavao, Šibenik do kraja nije uspio uzeti barem bod.

Vratilo se Goričanima

Gorica je prije ove pobjede izgubila dvije utakmice u dramatičnim završnicama i sudačkim nadoknadama (Osijek 2-3 i Rijeka 3-4). Šibenik je, pak, dobio uvodne tri domaće utakmice u sezoni, ali je onda izgubio dva puta u nizu (Osijek i sada Gorica).

U subotu će igrati Lokomotiva i Slaven Belupo (17 sati), odnosno, Istra 1961 i Rijeka (19:05 sati), dok su u nedjelju na rasporedu utakmice Dinamo - Hrvatski dragovoljac (17 sati) i derbi Osijek - Hajduk (19:30 sati).

Prva HNL, 11. kolo: Šibenik - Gorica 1-2 (Čurić 66 / Fruk 15, 41)

Ljestvica: 1.Rijeka 9 6 2 1 19-12 20

2.Osijek 10 6 2 2 14-9 20

3.Dinamo 8 6 1 1 17-6 19

4.Hajduk 9 6 1 2 15-8 19

5.Gorica 11 5 1 5 16-17 16

6.Lokomotiva 9 3 2 4 13-11 11

7.Šibenik 11 3 1 7 15-19 10