GORICA - HAJDUK 0:0 / Hajduk kiksao u predgrađu: Gorica bodom prestigla Šibenik na začelju

Tekstualni prijenos utakmice Gorice i Hajduka mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

26.4.2023.
18:51

U susretu 31. kola SuperSport HNL-a Gorica i Hajduk su odigrali bez pogodaka.

PREKINUTA KRIZA /

Tomas debitirao u Osijeku, Mierez zabio za prvu pobjedu nakon čak 12 utakmica

Bila je to utakmica u kojoj je Hajduk tražio bodove kako bi u što boljem raspoloženju dočekao nedjeljni derbi na Poljudu protiv Dinama, dok je Gorica tražila bodove spasa.

Na koncu je završilo bez pobjednika, ali i bez golova. Gorica može biti tek nešto zadovoljnija jer je začelje prepustila Šibeniku, ali samo zbog razlike pogodaka.

Prvo poluvrijeme

Nakon 15 minuta bez većih uzbuđenja, u 16. minuti je sudac Zdenko Lovrić dosudio kazneni udarac za goste nakon što je Mlakarov ubačaj po zemlji pogodio Slavka Bralića u ruku. Međutim, Lovrić je nakon pregled VAR snimke promijenio odluku.

Deset minuta kasnije Gorica je opasno zaprijetila nakon ubačaja iz kornera. Krešimir Krizmanić je iz blizine pucao, no Jan Mlakar je blokirao možda i siguran pogodak. U 28. minuti Gorica je pogodila i vratnicu, Josip Mitrović je pucao glavom, ali je pogodio okvir gola.

Uzvratio je Mlakar u 30. minuti, pucao je s vrha kaznenog prostora, ali preko gola. U 39. minuti vidjeli smo i najbolju Hajdukov pokušaj u prvom dijelu. Krovinović je pucao s više od 20 metara, ali je Ivan Banić obranio njegov udarac.

Velike prilike u završnici

Hajduk je daleko bolje ušao u drugo poluvrijeme i Splićani su već u drugoj minuti nastavka mogli do prednosti, no Mlakar je pogodio vratnicu nakon prizemnog ubačaja s lijeve strane. Pet minuta kasnije Hajduk je imao još jednu sjajnu priliku. Marko Livaja je pobjegao domaćoj obrani, izašao ispred Banića i pucao, no vratar Gorice je sjajno reagirao.

Vrlo blizu gola bio je i Yassine Benrahou u 70. minuti, no njegov udrac je završio pored gola.

Gorica je tek u 76. minuti prvi put konkretnije zaprijetila u nastavku, no udarac Kristijana Fućka je završio pored gola. Napadač Gorice je minutu kasnije imao još bolju priliku, ali je pucao pored gola. U 87. minuti iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora vrata Hajduka je pokušao ugroziti i Pršir, ali je pucao loše.

U ranije odigranim susretima Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Varaždin sa 2-0, dok je Osijek porazio Istru 1961 sa 1-0.

TIJEK UTAKMICE

SuperSport HNL 31. kolo

Gorica Hajduk 0:0

Gorica: Banić, Krizmanić, Mitrović, Bralić, Tomečak, Štiglec, Ndockyt, Suk, Fruk, Pršir, Fućak
Hajduk: Lučić, Awaziem, Borevković, Sigur, Melnjak, Fossati, Krovinović, Benrahou, Livaja, Sahiti, Mlakar

95' Krizmanić je dobio žuti karton jer je povukao Livaju.

91' Ćubelić puca iz daljine, brani Banić.

87' Preko gola iz slobodnog udarca gađa Pršir.

86' Anello je dobio žuti karton.

85' Ulazi Ćubelić umjesto Fossatija.

79' Velika prilika za Fućka iz kontre, promašio je za malo okvir gola.

78' Prvi udarac Gorice u drugom dijelu, Fućak puca daleko od vrata.

73' Anello je ušao umjesto Sahitija.

71' Benrahou u novoj dobroj prilici, ali nikako Hajduk ne može zabiti.

69' Livaja puca kraj gola iz solidne prilike.

64' Awaziem je također u bilježnici glavnog suca.

58' Benrahou puca daleko od vrata.

54' Žuti karton za Fućka.

51' Livaja je imao ogromnu šansu, jedan na jedan je išao sa Banićem, ali brani golman domaćih.

47' Najveća šansa za Hajduk, Mlakar gađa u stativu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45 +2' Strasti su se uzburkale, Borevković, Benrahou i Bralić su dobili žuti karton.

45' Tri minute sudačke nadoknade.

45' Melnjak opet gađa, blokira Bralić.

38' Krovinović je pucao sa 25 metara, Baniću ispada lopta, Melnjak iz velike blizine promašuje čitav gol.

33' Kontakt Mitrovića i Sigura, sudac Lovrić je okarakterizirao kao igru na loptu, nema kaznenog udarca.

28' Mitrović je pogodio stativu nakon ubačaja, no udarac glavom nije išao u okvir gola, nego je stao na njemu.

25' Velika šansa za Goricu, udarac Krizmanića blokira Jan Mlakar nakon kornera.

18' Banić, golman domaćina, dobio je javnu opomenu zbog prigovaranja na odluku o penalu, a nakon što je bio u pravu, žuti karton mu svejedno ostaje.

16' Zdenko Lovrić je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom igrača Gorice. Nakon poziva iz VAR sobe nema kaznenog udarca, poništena je odluka.

15' Pršir dobiva žuti karton zbog simuliranja.

13' Odličan ubačaj Hajduka nakon prekida, no svi su 'zakasnili' na njega.

10' Opasna prilika pred golom Gorice. Nakon jednog ubacivanja s lijeve strane Mlakar je bio blizu lopte, ali ju je Krizmanić očistio u korner.

8' Puca Pršir glavom, brani Lučić rutinski.

5' Suk je imao sudar s Livajom, ali kapetan Hajduka nastavlja igrati bez problema.

1' Počela je utakmica.

------------------------------------------------------

U 31. kolu SuperSport HNL- a od 19 sati će se susresti Gorica i Hajduk.

Prva tri međusobna dvoboja ove sezone otišla su na stranu Hajduka, ali u posljednjih nekoliko utakmica forma domaćina se promijenila.

Trener Gorice Željko Sopić najavio je utakmicu: "Imamo par bolesnih igrača, imamo neke izostanke, ali mislim da neka posebna motivacija za utakmicu s Hajdukom nije potrebna.“

Trener Hajduka Ivan Leko najavio je utakmicu: „Bit će sigurno nezgodno. Nakon što su protiv nas izgubili na Poljudu, oni su u osam utakmica najbolji, uzeli su najviše bodova. Jedna ekipa u jako dobroj formi sa samopouzdanjem."