VELIKA POBJEDA / Genoa prvi put nakon devet godina slavila protiv velikana koji tone sve dublje, ozlijedio se bivši Vatreni

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Romu sa 4-1

28.9.2023.
23:18

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Romu sa 4-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih 18 međusobnih susreta.

OGROMAN KOMPLIMENT /

Schweinsteiger biranim riječima o bivšem igraču Hajduka: 'Takvog napadača nisam vidio od Lewandowskog'

Posljednju pobjedu Genoa je protiv Rome ostvarila u svibnju 2014. godine (1-0), a potom je Roma u idućih 17 susreta upisala 13 pobjeda, dok su četiri susreta završila bez pobjednika.

Velika serija "Giallorossa" je stala večeras sjajnom predstavom momčadi koju vodi Alberto Gilardino.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Alberta Gudmundssona, izjednačio je Bryan Cristante u 22. minuti, no Mateo Retegui je u posljednjoj minuti prvog dijela vratio domaći sastav u prednost. U drugom dijelu Genoa je zabila još dva gola, a strijelci su bili Morten Thorsby (74) i Junior Messias (81).

Za Genou je u početnom sastavu zaigrao bivši hrvatski reprezentativac Milan Badelj, međutim zbog ozljede je napustio teren u 11. minuti. Umjesto njega je u igru ušao Thorsby koji se kasnije upisao među strijelce.

Genoa je ovom pobjedom skočila sa 16. na 11. mjesto, dok je Roma pala za jednu poziciju i sada drži 16. mjesto s pet bodova, tek dva više od zone ispadanja.

U ranije odigranim susretima Frosinone i Fiorentina su odigrali 1-1, dok je susret Monze i Bologne završio bez golova.

Fiorentina je povela na gostovanju kod Frosinonea golom Nicolasa Gonzaleza u 19. minuti, a izjednačio je Matias Soule 20 minuta prije kraja. Karlo Lulić nije igrao kod domaćina, baš kao niti Josip Brekalo za "Viole".

Fiorentina je sedma sa 11 bodova, a Frosinone stepenicu niže s dva boda manje.

U susretu Monze i Bolgne nije bilo golova, ali je bilo crvenih kartona. U 86. minuti "pocrvenio" je gostujući veznjak Alexis Saelemaekers.

Za Monzu je od 78. minute igrao Mirko Marić, dok Nikola Moro nije nastupio za goste. Bologna je sada na 12. mjestu sa sedam bodova, a Monza drži 14. poziciju sa šest bodova.

Na vrhu su Inter i Milan sa po 15 bodova, Juventus ima 12, a Atalanta 12 bodova.