GORICA - RUDEŠ 3-0 / Furiozni Goričani razbijanjem Rudeša poslali brutalnu poruku Hajduku: 'Turopoljci' pušu Dinamu za vratom

26.11.2023.
19:25
Jurica Galoic/PIXSELL

U posljednjem susretu 16. kola HNL-a Gorica je bez većih problema pobijedila "fenjeraša" Rudeš sa 3-0, te na taj način poslala brutalnu poruku Hajduku, s kojim igra 2. prosinca na Poljudu.

SPLITSKA LEGENDA ZA NET.HR /

'Livaja nije ni trebao dobiti crveni za hvatanje Ercega za vrat, nogomet je muški sport. U moje doba mogao si muški 'ući' u igrača'

Turopoljci su posao obavili u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Nikola Vujnović (16) i Nizozemac Sven Blummel (36, 45+3).

Momčad koju vodi Dinko Jeličić se ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa samo bodom zaostatka za trećeplasiranim Dinamom.

Domaćin je vrlo brzo probio obranu Rudeša. Josip Mitrović je u 16. minuti s lijeve strane oštro ubacio pred suparnička vrata gdje se odlično snašao Vujnović pogodiši za 1-0.

U 36. minuti Gorica je povećala prednost. Sjajni Jurica Pršir je odlično povukao, prošao dvojicu suparničkih igrača, a potom kroz "srce" gostujuće obrane sjano uposlio Blummela koji je izašao sam ispred golmana i pogodio za 2-0.

Nizozemac se u sudačkoj nadoknadi ponovo upisao među strijelce, a baš kao i kod prvog gola asistent je bio Mitrović.

Gorica je četvrta sa 26 bodova, a posljednje dvije pozicije drže Istra 1961 sa 14 i Rudeš sa svega tri boda.

HNL, 16. kolo:
Nedjelja:
Istra 1961 - Hajduk 0-2 (Sahiti 16, Livaja 90-11m)
Gorica - Rudeš 3-0 (Vujnović 16, Blummel 36, 45+3)
Subota:
Dinamo - Osijek 2-1 (Bulat 24, Vidović 90 / Matković 76)
Varaždin - Rijeka 0-2 (Banda 13, Škaričić 53-ag)
Petak:
Lokomotiva - S.Belupo 1-3 (Šotiček 24 / Hoxha 14, Mioč 38, Šakota 90+2)

10. Rudeš 16 0 3 13 7-36 3

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte ekskluzivno na Voyo. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka