[FOTO] RIJEKA SRUŠILA DINAMO U LUDOJ UTAKMICI: / Petković promašio penal, Modri se raspali i u pet minuta primili dva gola

Utakmicu 6. kola Prve HNL između Dinama i Rijeke mogli ste pratiti UŽIVO na Net.hr-u

19.1.2021.
19:10

U zaostaloj utakmici 6. kola Prve HNL igranoj u utorak Rijeka je kao gost u Maksimiru svladala Dinamo sa 2-0 (0-0), dok su Istra 1961 i Gorica u zaostalom dvoboju 14. kola u Puli igrale 1-1 (0-0).

GORICA NIJE USPJELA POBIJEDITI U PULI: /

Istra povela, Jovičić zabio za bod i održavanje priključka za Osijekom i Dinamom

Strijelci za Riječane u Zagrebu bili su Lončar (66) i Andrijašević (70).

Nakon ravnopravnog i prilikama siromašnog prvog poluvremena, nastavak je donio mnogo uzbuđenja. Prvi je priliku za vodstvo imao Dinamo kada je sudac Strukan nakon prekršaja Štefulja na Kastatiju u kaznenom prostoru Rijeke dosudio 11-erac za Dinamo. No, prilično mlak prizemni udarac Petkovića Nevistić je uspio obraniti.

Presudile kontre

Riječani su znali kazniti taj Dinamov promašaj, u 66. minuti Menalo je uspio dohvatiti jedno dubinsko proigravanje, pobjeći Moharramiju i povratnom loptom poslužiti natrčalog Lončara koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Livakovića. Gosti su ubrzo udvostručili prednost, Galović je izbacio Lončara na lijevom krilu, uslijedilo je lijepo proigravanje za Andrijaševića koji je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih.

Četvrta Rijeka sada ima 23 boda iz 12 odigranih susreta, sedam manje uz tri utakmice manje od treće Gorice koja je ranije u utorak igrala 1-1 na gotovanju kod Istre 1961, dok je vodeći Dinamo ostao na 33 boda, sada iz 15 odiganih dvoboja. Isti broj bodova, ali uz odigranu utakmicu više ima drugi Osijek.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Prva hrvatska nogometna liga, 6. kolo

Zagreb, stadion Maksimir, utorak, 18.05 sati

Dinamo - Rijeka 0:2

Dinamo: Livaković, Moharrami, Theophile, Lauritsen, Leovac, Ademi, Jakić, Kastrati, Ivanušec, Oršić, Petković

Rijeka: Nevistić, Capan, Galović, Smolčić, Tomečak, Čerin, Lončar, Štefulj, Kulenović, Andrijašević, Menalo

KRONOLOGIJA

90'+4' Kraj utakmice, Rijeka je pobijedila 2:0.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

82' Umalo 0:3. Murić je dobro pucao, ali lopta prolazi pored gola.

71' GOL Rijeka vodi 2:0! Nova kontra gostiju, Lončar je sada bio asistent, a Andrijašević strijelac.

66' GOL Menalo je prošao po boku i jajno proigrao Lončara koji snažnim udarcem probija Livakovića.

57' Mogao je sada Menalo šokirati Modre. Pucao je iz dobre pozicije, ali Livaković brani. Još jedna je to prilika koja je nastala nakon pogreške Jakića.

53' Nema gola. Nevistić je obranio Petkoviću.

52' PENAL ZA DINAMO Kastrati je srušen u šesnaestercu Rijeke.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' Dinamo je pritisnuo, pokušavaju Modri s prednosti otići na odmor. Petković je proigrao Oršića, a on pucao u bliži kut, ali Nevistić je spreman.

Dominik Livaković

26' Ogromna šansa za Rijeku. Kulenović je uizbio sam pred gol Dinama nakon pogreške Jakića i dobro pucao, ali Livaković brani.

25' nova šansa za Dinamo. Petković je u kaznenom prostoru gostiju pokušao zaobići Nevistića, ali otišao je previše u stranu i ništa od toga.

21' Sada dva pokušaja gostiju, ali obrana Dinama je na to bila spremna.

GNK Dinamo - HNK Rijeka

13' Sijeva sa svih strana pred golom rijeke. Opasno puca Ademi nakon lijepe akcije Modrih, ali Nevistić opet brani.

Dinamo - Rijeka

10' Nevistić je najbolji igrač Rijeke u ovohj utakmici. Sada je pucao Leovac s petnaestak metara, ali vratar gostiju sjajno brani.

7' Rijeka pokušava uzvratiti. Lončar je ubacio sa strane, Kulenović primio loptu i uputio udarac, ali to blokira Teophile.

5' Velika prilika za Dinamo. Leovac je uputio izvrstan centaršut, a Nevistić odbio. Zatim je na loptu je natrčao Ademi, ali golman Rijeke sjajno brani.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.