NOVI IZAZOVI / Dinamo sada očekuje okršaj s Ludogorecom: Evo kada i gdje Modri igraju utakmice u trećem pretkolu Lige prvaka

Dinamo je u 2. pretkolu bio bolji od makedonskog Škupija, a Ludogorec od irskog Shamrock Roversa

26.7.2022.
23:16
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u treće pretkolo ovosezonske Lige prvaka nakon što su s ukupnih 3-2 bili bolji od Škupija, prvaka Sjeverne Makedonije. Poslije 2-2 u Zagrebu Dinamo je u Skoplju slavio s minimalnih, ali dovoljnih 1-0 (0-0).

BILO JE NAPETO U MAKEDONIJI /

Dinamo jedva svladao Škupi. Ademi krasno zabio, Modri su teško oštećeni za gol, a šou je ukrao - kamerman

Utakmica i ukupni pobjednik je odlučen početkom drugog poluvremena. U 47. minuti je jedini strijelac u Skoplju bio Dinamov kapetan Arijan Ademi.

U trećem pretkolu Dinamo će igrati protiv bugarskog prvaka Ludogoreca koji je nakon pobjede 3-0 na domaćem terenu u prvoj utakmici u uzvratu poražen kod irskog Shamrock Roversa s 1-2. Skoro cijelo drugo poluvrijeme Ludogorec je odigrao s igračem manje.

Dinamo će 2. kolovoza prvo gostovati u Bugarskoj, dok se uzvrat na maksimirskom stadionu igra sedam dana kasnije.

Dinamo je do sada dva puta igrao u Europi s Ludogorecom, prvo su ih u sezoni 12./13. izbacili u kvalifikacijama za Ligu prvaka, golom Domagoja Vide u 98. minuti uzvrata na Maksimiru. A godinu dana kasnije igrali su u grupi Europa lige i tada su Bugari u dvije utakmice slavili s 2:1 i 3:0.