'OVO JE NENORMALNO I BEZOBRAZNO' / Senzacionalni Hrvat oduševio nogometnu Europu: Banana je prva priča prvenstva

Uefa se poklonila senzacionalnom Mateju Horvatu

22.1.2022.
12:35
Screenshot: UEFA

Hrvatska futsal reprezentacija slavila je jučer u prvom susretu Europskog prvenstva koje se održava u Nizozemskoj.

POGODAK GODINE /

Hrvatska je slavila na prvoj utakmici Europskog prvenstva: Vidjeli smo i pogodak godine u režiji našeg reprezentativca

Hrvatska bolja od Poljske

Hrvatska je uvjerljivo pobijedila Poljsku 3:1,a heroj utakmice bio je Žarko Luketin koji je bio fantastičan na vratima.

Ipak, potez utakmice odradio je Matej Horvat koji je prekrasno zabio pogodak rabonom te se može pričati o jednom od najljepših golova u povijesti futsal Eura. Horvat je prošao suparnika, zatim je fintom izbacio golmana te još jednog defenzivca a potom rabonom zabio za vodstvo Hrvatske. OVDJE možete pogledati trenutak za pamćenje Mateja Horvata.

Poljaci su u 14. minuti, ali do kraja prvog poluvremena Hrvatska je zabila još dva gola za vodstvo 3:1. Strijelci su bili Antonio Sekulić i Franco Jelovčić.

Horvatova majstorija nije prošla nezapaženo, priča je dana na prvenstvu. I krovna UEFA se naklonila potezu i golu. Na svojem službenom Twitter profilu zaduženom za turnir objavila je snimku gola i prozvala ga najboljim potezom dana.

Dribling i završnica

"Matej Horvat, ovo je nenormalno! Senzacionalni dribling koji je završen 'bezobraznom' rabonom", stoji u opisu gola uz prigodni smajlić.

Inače, nije mu ovo prvi put. Već nekoliko puta je isto učinio, a gotovo identičan pogodak postigao je Horvat, kojem je nadimak Banana, prije osam godina nastupajući za Alumnus, koji se putem svog Facea posjetio tog gola...

Hrvatska će u idućem krugu igrati s Rusijom koja je ranije razbila Slovačku sa 7:1. Pobjedom bi Hrvatska gotovo sigurno osigurala prolaz dalje. Utakmica se igra u utorak od 17:30. Rusi su prije prvenstva postavljeni kao jedan od najvećih favorita.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!