POGODAK GODINE / Hrvatska je slavila na prvoj utakmici Europskog prvenstva, vidjeli smo i pogodak godine u režiji našeg reprezentativca

Hrvatska futsal reprezentacija upisala je prvu pobjedu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu koje se održava u Nizozemskoj

21.1.2022.
22:53
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija slavila je u prvom susretu Europskog prvenstva koje se održava u Nizozemskoj.

Hrvatska je pobijedila Poljsku 3:1,a heroj utakmice bio je Žarko Luketin koji je bio fantastičan na vratima.

Ipak, potez utakmice odradio je Matej Horvat koji je prekrasno zabio pogodak rabonom te se može pričati o jednom od najljepših golova u povijesti futsal Eura.

Veličanstveni pogodak pogledajte OVDJE.

Nervozan početak i sjajna reakcija

No, Hrvatska nije krenula najbolje. Bili su dosta nervozni u početku, dok su Poljaci stvorili nekoliko dobrih prilika. Upravo je Horvat svojim krasnim pogotkom u osmoj minuti presjekao pritisak Poljaka i doveo Hrvatsku u vodstvo.

U 14. minuti hrvatska obrana griješi te Peter Koly zabija za 1:1, ali taj rezultat bio je kratkog vijeka.

Čim je krenula s centra, Hrvatska je povela pogotkom Antonia Sekulića. Do kraja poluvremena Hrvatska je udvostručila prednost kada je Franco Jelovčić krasno predriblao svog čuvara i pogodio za 3:1 iz mrtvog kuta.

Čeka nas susret s favoritima

Poljaci su u drugom poluvremenu krenuli bolje, ali je Luketin bio fantastičan, a bilo je i sreće s obzirom na to da nas je spašavala stativa.

Poljaci su na kraju susreta igrali s golmanom-igračem, ali se Hrvatska uspješno obranila.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Rusije, koja je označena kao jedan od najvećih favorita turnira. To su potvrdili pobjedom nad Slovačkom 7:1.

Susret Hrvatske i Rusije igra se u utorak u 17:30.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!