DRAMA U KNEŽEVINI: / Subašić obranio jedanaesterac, ali to nije pomoglo Monacu

Lyon je u derbiju na stadionu Louis II svladao Monaco s 3:1. Bila je to uzbudljiva i napeta utakmica, s četiri gola, Subašićevim obranjenim jedanaestercem, crvenim kartonom i puno nervoze.

18.12.2016.
22:50
Screenshot/Twitter

Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Rashida Ghezala, vratar Monaca Danijel Subašić je kod njegovog udarca bio nemoćan. Deset minuta kasnije domaćini su ostali s igračem manje.

Mendi udario suparnika

Veliku glupost napravio je Benjamin Mendi koji je zaradio izravni crveni zbog udaranja suparničkog igrača. Obojica su bila daleko od lopte i događaja na terenu, a onda je Mendi nogom opalio suparnika, što nije promaklo sucu koji ga je opravdano isključio.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić također je burno reagirao i protestirajući u nastraju srušio Valbuenu. Nakon toga je dokazao da je specijalist za jedanaesterce, obranivši udarac s bijele točke Lacazetteu kod rezultata 0:1, ali to nije spasilo Monaco.

U nastavku je Valbuena povisio prednost Lyona na 2:0 u 65. minuti, uzvratio je Bakayoko u 70, ali se Lacazette u 87. iskupio za promašeni penal u 56. minti i postavio konačnih 3:1 za Lyon.

Monaco je ostao drugi na ljestvici, ali sad ima četiri boda zaostatka za vodećom Nicom koja je danas pobijedila Dijon uz dva gola Marija Balotellija.