DOČEKAN PLJESKOM: / Benitez uzeo bod na Anfieldu, Hazard zabio za Chelsea nakon godinu dana

Momčad Newcastlea, koja se pod vodstvom bivšeg Realovog i Liverpoolovog trenera Rafaela Beniteza bori za ostanak, drugi vikend za redom otkinula je bod favoritu.

23.4.2016.
18:16

Navijači Redsa su pljeskom dočekali trenera koji im je donio Ligu prvaka 2005., a danas im je uzeo bod. Liverpool, kod kojeg je Dejan Lovren odigrao cijeli susret, vodio je 2:0, a Newcastle se uspio vratiti i izjednačiti.

Sturridge je doveo domaćine u vodstvo u 2. minuti, isprativši ubačaj Alberta Morena. Adam Lallana zabio je snažnim udarcem izvan 16-erca za 2:0 nakon pola sata igre. Međutim, Newcastle se s dva pogotka u nastavku uspio vratiti. Zabili su Papiss Cisse (48.) i Jack Colback (66.).

Za Liverpool nije igrao Mamdou Sakho kojeg je klub suspendirao zbog pozitivnog dopinškog nalaza.

TOTALNA DRAMA U LIVERPOOLU: /

Lovrenov suigrač pao na doping testu!

Hazard zabio nakon godinu dana!

Chelsea je s 4:1 slavio na gostovanju kod Bournemoutha i preskočio Stoke City na devetoj poziciji. Nevjerojatan je podatak da je Eden Hazard postigao svoj prvi ovosezonski pogodak, nakon čak 356 dana! Štoviše, protiv Bournemoutha je čak dva puta bio strijelac.

Pedro je doveo Chelsea u vodstvo, Hazard povisio na 2:0, a dvije minute kasnije (36.) Tommy Elphick svladao je Asmira Begovića za 2:1.

Cesc Fabregas imao je i treću asistenciju, u 71. dodao je Willianu za pogodak. Konačnih 4:1 je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim pogotkom postavio Eden Hazard.

Newcastle i dalje pretposljednji

Na ljestvici vodi Leicester (73) ispred Tottenhama (68), City je treći s 64, a Arsenal s utakmicom manje četvrti s 63 boda. Newcastle je i dalje pretposljednji, s 30 bodova, dok je Aston Villa posljednja sa 16 i siguran putnih u Championship.