ZAKLJUČAK HNL KOLA / Dinamo u premijeri trećeg dresa utrpao tri komada Šibeniku i pobjegao Hajduku na četiri boda

6.11.2022.
20:08
Marko Prpic/PIXSELL

Dinamo je na stadionu Maksimir pred 4500 gledatelja u posljednjem susretu 16. kola HNL-a pobijedio Šibenik s 3-0 i tako ostvario 12. pobjedu ove sezone. Nije se dugo moralo čekati na prvi gol.

NEVERA S KVARNERA /

Cosmi pustio svoje momke s lanca: Rijeka pomela Varaždin i upisala četvrtu pobjedu u sezoni

Rano vodstvo

Bočkaj je u 11. minuti ubacio s lijeve strane, Petković je pucao glavom, Rogić obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Mina pogodivši vlastitu mrežu. U 35. minuti Drmić je pogodio za 2-0. Bio je to njegov prvi gol u HNL-u nakon drugog kola i gostovanja u Koprivnici 23. srpnja.

Provjeravalo se moguće zaleđe asistenta Petkovića, no zaleđa nije bilo i pogodak je priznat. Dinamo je razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Oršić je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, Baturina je pustio loptu kroz noge do Petkovića koji je zabio svoj osmi gol ove sezone za konačnih 3-0.

Na ljestvici vodi Dinamo s 38 bodova, Hajduk je drugi s četiri boda manje, ali i utakmicom više, dok Osijek na trećem mjestu ima 27 bodova. Varaždin je ostao peti s 22 boda, dok se Rijeka popela na sedmu poziciju s 15 bodova. Gorica je posljednja sa sedam bodova.