POD ŠOKOM / Dinamo se kasno u noći oglasio prvi put nakon drame u Ateni: 'Teško je pronaći prave riječi'

U jednoj od nevjerojatnijih utakmica u posljednjih nekoliko godina hrvatski prvak ispao je iz Lige prvaka

20.8.2023.
8:49

Nogometaši zagrebačkog Dinama ispustili su u sučevom dodatku plasman u doigravanje za Ligu prvaka, kad su primili dva pogotka čime je AEK izjednačio na 2-2 i tako se plasirao u zadnje kolo kvalifikacija za elitno europsko klupsko natjecanje.

ČESTITAO GRCIMA /

Bišćan nakon šokantnog ispadanja: 'Vrlo tužan trenutak, možda najgori trenutak u mojoj karijeri'

Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

Sve do druge minute sučevog dodatka Dinamo je imao rezultat za nastavak puta prema Ligi prvaka, kad je uslijedio veliki preokret. Prvo je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2-1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom ju poslao u mrežu za konačnih 2-2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Kasno sinoć prvu reakciju je na svojim društvenim mrežama objavio i Dinamo.

Dinamo: 'Teško je pronaći prave riječi'

"Teško je pronaći prave riječi nakon ovakve utakmice…