ČESTITAO GRCIMA / Bišćan nakon šokantnog ispadanja: 'Vrlo tužan trenutak, možda najgori trenutak u mojoj karijeri'

Dinamo je bio na korak do plasmana u play off Lige prvaka, ali je ispao nakon nevjerojatne drame

19.8.2023.
23:32
Goran Stanzl/PIXSELL

Sve do sučevog dodatka Dinamo je u Ateni vodio 2-0 i imao u rukama mjesto u doigravanju za Ligu prvaka da bi s dva pogotka u dodanom vremenu AEK izjednačio na 2-2 i tako došao na korak od plasmana u grupnu fazu elitnog europskog klupskog natjecanja.

BAŠ SU LJUTITI /

Navijači nakon ispuštene pobjede u Grčkoj prstom upiru u Bišćana: 'Još jednom je dokazao da je klasa'

Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

U drugoj minuti sučevog dodatka je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2-1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom ju poslao u mrežu za konačnih 2-2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Nakon utakmice trener Dinama Igor Bišćan dao je kratak komentar za grčke medije.

Bišćan: Najgori trenutak u mojoj karijeri

"Čestitam AEK-u i njegovim igračima na plasmanu. Također želim čestitati svojim igračima na trudu. Igrali su u vrlo teškoj i vrućoj areni kao što je ovaj stadion. To je vrlo tužan trenutak, možda najgori trenutak u mojoj karijeri jer smo bili vrlo blizu kvalifikacija i propustili smo to", rekao je trener za kojeg mnogi navijači Dinama smatraju da je glavni krivac za propušteno veliko vodstvo.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.