IMA TU SVAKAKVIH NAPISA / Dinamo je opet vruća tema u Srbiji. Pogledajte što njihovi mediji pišu o Modrima nakon prolaska u Ligu prvaka

U srpskim medijima Petkovićev gol glavna je tema Dinamova uspjeha

25.8.2022.
14:09
Igor Kralj/PIXSELL

Čudesna noć na Maksimiru. Dinamo je protiv neugodnog Bodo/Glimta izborio grupnu fazu Lige prvaka, te će biti dio nogometne elite Starog kontinenta.

'ARE YOU NOT ENTERTAINED?' /

Ima li Dalić petlje iskoristiti gladijatora Petkovića? Bruni se dogodilo nešto nevjerojatno i izbornik to mora isprobati

Susret je fantastično počeo za hrvatskog prvaka. Već u četvrtoj minuti Mislav Oršić se sjajno snašao i lijevom nogom probio gostujućeg vratara za 1:0. Dinamo je nastavio s dobrom igrom, pritiskao je i igrao bolje, a onda je u 35. minuti uslijedio pravi spektakl.

Bruno Petković je primio loptu od kapetana Makedonije Stefana Ristovskog, a potom prekrasno škaricama pogodio neobranjivo u kut gola Bodo/Glimta. Hrvatski napadač zabio je jedan od najljepših europskih pogodaka u novijoj povijesti Dinama.

Rollercoaster

U srpskim medijima Petkovićev je gol glavna tema Dinamova uspjeha: "Hrvatima su anuliranje minusa od jednog gola iz prve utakmice donijeli ofenziva i najljepši potez utakmice, gol škaricama Brune Petkovića. Tako je Dinamo imao Ligu prvaka, ali gosti se nisu predavali. Zabili su za produžetke, ali tamo se daleko bolje snašao Dinamo", piše Telegraf.

Blic je pisao o Dinamu, ali i u naslovu ga usporedio sa Zvezdom koja nije prošla dalje: Kakva golčina Hrvata! Škarice za pamćenje Dinamova napadača". Za Petkovićev gol piše da je "majstorija, fenomenalan i fantastičan". O utakmici piše u tekstu naslovljenom "Dinamo pokazao kako u Ligu prvaka".

"Modri su posljednji sudionici Lige prvaka u koju se vraćaju poslije tri sezone. Do velikog uspjeha stigli su kroz pravi 'rollercoaster' i teškom mukom", zaključuju srpski mediji.