Cristiano Ronaldo predvodio je hat-trickom Real Madrid do uvjerljive 4:1 pobjede protiv Seville na Santiago Bernabeu u sklopu 23. kola Primere.

10.2.2013.
11:14

Bio je to Ronaldu ukupno 17. hat-trick u Primeri, čime je postao igrač sa najviše hat-trickova u elitnom razredu španjolskog nogometa u posljednjih deset sezona (Messi ih je zabio 16).

Nakon što je vodeći gol za Kraljevski klub u 18. minuti zabio Karim Benzema, nakon sretnog odbijanca od domaćeg braniča Fernanda Navarra, stvari je u svoje ruke preuzeo Ronaldo.

U 26. minuti potegao je ljevicom s 25 metara i od vratnice poslao loptu u mrežu. Potom je u prvoj minuti drugog poluvremena također ljevicom poslao loptu u mrežu prizemnim udarcem nakon dodavanja glavom Alvara Arbeloe, da bi točku na i postavio u 59. minuti okončavši kontranapad koju je prethodno sam pokrenuo tik ispred vlastitog šesnaesterca, te u konačnici realizirao povratnu loptu Gonzala Higuaina.

Nakon što je stigao do brojke od 24 postignuta prvenstvena gola u sezoni Jose Mourinho je zamijenio svog najboljeg igrača u 63. minuti kako bi ga sačuvao za prvi ogled osmine finala Lige prvaka protiv Manchester Uniteda koji je na rasporedu sljedećeg tjedna.

Do kraja susreta gledatelji su u Madridu mogli vidjeti još dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani (Higuain za Real u 66. i Maduro u 80. za Sevillu), kao i počasni gol andaluzijskog sastava koji je u 87. minuti zabio Manu del Moral.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, te je potkraj susreta nepotrebno zaradio žuti karton zbog udaranja lopte nakon zvižduka suca pa će propustiti utakmicu sljedećeg kola protiv Raya Vallecana, dok je Ivan Rakitić zbog suspenzije propustio zaigrati na Santiago Bernabeu.

Modriću je ovo bila druga utakmica zaredom u Primeri sa žutim kartonom (treća ukupno u posljednje četiri).

Goal.com je dao ocjenu 2.5 za njegovu igru. Istu je ocjenu dobio tek Raul Albiol, a slabiju (2) Gonzalo Higuain.

"Modrić nije uzimao previše rizika u svom nastupu. Igrao je disciplinirano i bez prevelikog razloga nije napuštao svoj krug koji je morao pokrivati", stoji u opisu njegove igre. Real Madrid - Sevilla 4-1 (Benzema 18, Ronaldo 26, 46, 59 / Del Moral 87) Deportivo - Granada 0-3 (Marchena 45-ag, Ighalo 51, Siqueira 90+5) Mallorca - Osasuna 1-1 (Geromel 90+2 / Lolo 77) Celta - Valencia 0-1 (Valdez 90+3) Levante - Malaga 1-2 (Barkero 27-11m / Isco 36-11m, 46) Barcelona - Getafe 6-1 (Sanchez 6, Messi 13, Villa 58, Tello 79, Iniesta 90, Pique 90+2 / Alvaro 83)

Redoslijed: 1. Barcelona 62, 2. Atletico 50 (-1), 3. Real Madrid 46...