nestvarna pobjeda /

City 'šesticom' ponizio Chelsea na Etihadu! Aguero novim hat-trickom dostigao Shearera

Građani su ovom pobjedom uzvratili Bluesima za poraz 0-6 u prvenstvu u listopadu 2007. godine, a bio je to ujedno i najteži poraz Chelseaja u svim natjecanjima od travnja 1991.

10.2.2019.
19:28
AP Images

U derbiju kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na stadionu Etihad pobijedio Chelsea sa 6-0 ostvarivši rekordnu pobjedu protiv 'Bluesa'.

City je do sada najveću pobjedu protiv Chelsea ostvario u studenom 1977. pobijedivši 6-2. Građani su ovom pobjedom uzvratili Bluesima za poraz 0-6 u prvenstvu u listopadu 2007. godine, a bio je to ujedno i najteži poraz Chelseaja u svim natjecanjima od travnja 1991. godine kada su izgubili od Nottingham Foresta sa 0-7.

Građani su fantastično ušli u susret i već nakon 25 minuta su vodili sa 4-0 golovima Raheema Sterlinga (4), Sergia Aguera (13, 19) i Ilkaya Gundogana (25). Aguero je u 56. minuti zabio iz jedanaesterca svoj treći gol na utakmici, a do kraja susreta među strijelce se još jednom upisao Sterling u 80. minuti. Mateo Kovačić je za goste igrao od 52. minute.

Za Aguera je to bio 11. hat-trick u Premiershipu čime se izjednačio s rekorderom Alenom Shearerom.

City je ponovo preuzeo vodstvo zbog bolje razlike pogodaka od Liverpoola, a oba sastava imaju po 65 bodova, no City ima i utakmicu više. Tottenham na trećem mjestu ima 60 bodova. Manchester United je četvrti (51), a zatim slijede Chelsea (50) i Arsenal (50).

Premier liga, 27. kolo

Manchester City - Chelsea 6:0 (Sterling 4', 80', Aguero 13', 19', 56' pen, Gündogan 25')