CHELSEA, NAPOLI I VALENCIA U DRUŠTVU DINAMA: / Velikani napravili iskorak prema četvrtfinalu

Odigrani su prvi susreti osmine finala Europske lige

7.3.2019.
23:09

Nogometaši Chelsea, Napolija i Valencije ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala Europske lige. Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Dynamo Kijev sa 3-0, Napoli je identičnim rezultatom porazio RB Salzburg, dok je Valencija bila bolja od Krasnodara sa 2-1.

Golove za 'Bluese' zabili su Pedo (17), Willian (65) i Hudson-Odoi (90). Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, ali se Pedro ispromašivao, posebno u prvom poluvremenu u kojem je imao tri sjajne prilike. MateoKovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok JosipPivarić nije nastupio za goste zbog ozljede.

BROZOVIĆ TRAGIČAR INTERA: /

Trapp spasio Rebića i Eintracht, Arsenal potopljen u Francuskoj

Bez Pongračića

Identičnim rezultatom Napoli je porazio RB Salzburg s 3-0. Domaćin je već nakon 18 minuta igre vodio sa 2-0 golovima Milika (10) i Fabiana Ruiza (18). Prednost Napolija povisio je Jerome Onguene gurnuvši loptu u 58. minuti u vlastitu mrežu. Marin Pongračić nije nastupio za goste.

Valencija je protiv Krasnodara vodila 2-0 nakon 24 minute igre, ali su gosti postigli pogodak nade.

Oba gola za "šišmiše" zabio je Rodrigo (12, 24), dok je strijelac za goste bio Claesson (63).

Uzvratni susreti su 14. ožujka.

Rezultati prvih utakmica osmine finala nogometne Europske lige

DINAMO ZAGREB - Benfica 1-0 (Petković 38pen)

Eintracht Frankfurt - Inter Milano 0-0. Promašeni penal: BROZOVIĆ (Int,22)

Rennes - Arsenal 3-1 (Boerigaud 43, Monreal 65-ag, Sarr 88//Iwobi 4). CK: Papastathopoulos (Ars, 41)

Sevilla - Slavia Prag 2-2 (Ben Yedder 1, El Haddadi 28//Stoch 25, Kral 35)

Zenit - Villarreal 1-3 (Azmoun 35//Ibbora 33, Moreno 64, Morlanes 71)

Chelsea - Dinamo Kijev 3-0 (Pedro 17, Willian 65, Hudson-Odoi 90)

Napoli - Salzburg 3-0 (Milik 10, Ruiz 18, Onguene 58)

Valencia - Krasnodar 2-1 (Rodrigo 12, 24//Claesson 63)