BUDUĆNOST JE STIGLA: / Trezeguet dobio nasljednika u Monacu, pogledajte kako se poigravao na Etihadu

Fantastičnu utakmicu s osam golova odigrali su u utorak navečer Manchester City i Monaco.

22.2.2017.
8:46

Iako su Englezi poveli publika na Etihadu doživjela je šok u 41. minuti kada je na semaforu pisalo 1:2. Fabinho je dugačkom loptom uposlio Mbappea koji se oslobodio čuvara i sjajnim udarcem zabio pod vratnicu za 2-1. Sjajni 18-godišnji Francuz je zabio već šesti gol u zadnjih šest nastupa.

Upravo je taj mladić posebno impresionirao iako je na kraju njegova momčad izgubila 5:3 te će u uzvratu tražiti bolji rezultat.

Riječ je o igraču koji je u prosincu prošle godine privukao pažnju kada je u francuskom Kupu protiv Rennesa, nekoliko dana uoči 18. rođendana, zabio hat-trick.

ZAPAMTITE OVOG KLINCA: /

Budućnosti, ime ti je Kylian Mbappe

Tada je svijet upoznao supertalenta za kojim će uskoro zasigurno krenuti velika borba među velikanima.

Svojim pogotkom Manchester Cityju Mbappé je s 18 godina i 63 dana postao drugi najmlađi strijelac u drugoj fazi Lige prvaka. Bojan Krkić je samo ispred njega jer je on u dresu Barcelone zabio sa 17 godina i 217 dana.

Međutim, iskoristio je Mbappé ovu priliku te je preuzeo ulogu najmlađeg Monacovog strijelca u ovom natjecanju. Tu je titulu do sada držao veliki David Trezeguet.

Koliko je efikasan ovaj talentirani mladić govori i podatak da je direktno zaslužan za gol svakih 71 minutu u svim natjecanjima ove sezone. Trenutno je, inače, na 12 golova i pet asistencija.

To je i jedan od razloga zašto trener Monaca Leonardo Jardim ima potpuno povjerenje u njega unatoč njegovim godinama.

"Znali smo da će nam City ostaviti prostora stoga sam u napadu dao priliku Mbappé. Brz je i odlično se kreće. Mislim daje odigrao doličnu utakmicu. Tek mu je 18 godina i prvi je put započeo utakmicu u Ligi prvaka", rekao je Portugalac.