BRANIČ URUGVAJA DUGO ĆE PAMTITI OVU UTAKMICU: / Htio je izbiti loptu, a zabio je jedan od najatraktivnijih autogolova

Italija i Urugvaj odigrale su prijateljsku utakmicu u Nici, a "azzurri" su slavili s uvjerljivih 3:0. Talijani su poveli već u 7. minuti.

7.6.2017.
22:40
Screenshot/YouTube

Na Allianz Rivieri, Marchisio je dobio žuti karton već u 4. minuti, a u 18. se ozlijedio pa ga je izbornik Gian Piero Ventura morao zamijeniti. Priliku je dobio Montolivo.

Talijanski izbornik držao se provjerenih snaga na travnjaku, jedino je na vratima od 1. minute dao priliku talentiranom Donnarummi.

U 83. minuti Talijani su zapečatili pobjedu, gol je zabio Eder na asistenciju Gabbiadinija koji ga je oštrim ubacivanjem doslovce pogodio u glavu. Eder je ušao u 2. poluvremenu umjesto napadača Torina Andree Bellottija.

Na kraju su Talijani došli do uvjerljive pobjede, na 3:0 s bijele točke postavio je Daniele De Rossi u 2. minuti sudačke nadoknade. Gimenez je bio tragičar jer je napravio prekršaj za najstrožu kaznu na El Sharaawyju.