BOSANSKI DIJAMANT TRPA KAO NA TRACI: / Čudesni Džeko opet zabio, Roma sve bliže vodećima

Talijanska Roma upisala je treću pobjedu u nizu, a bosanskohercegovački napadač Edin Džeko opet se upisao u strijelce.

23.9.2017.
17:09
AFP, FILIPPO MONTEFORTE

Roma je slavila s 3:1, protiv Udinesea u šestom kolu Serie A čime je zadržala priključak s vodećima.

Popularni 'bosanski dijamant' zabio je za vodstvo u 12. minuti. Bio je to njegov šesti gol u posljednje četiri prvenstvene utakmice. Uz to ima i jednu asistenciju.

U 30. minuti Džeko je asistirao za povećanje vodstva. El Shaarawy je bio strijelac, kao i u 45. minuti kada je dao gol nakon pogreške suparničkog braniča.

Konačnih 3:1 postavio je Jens Larse u 90. minuti. Prije toga Diego Perotti nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

Andrija Balić je poraz Udinesea odgledao s klupe za pričuve dok Stipe Perica nije konkurirao za nastup.