BJELICA SVJEDOČIO ZASTRAŠUJUĆOJ PREDSTAVI BENFICE: / Portugalci pokazali moć i poslali jasnu poruku Modrima

Lisabonski sastav sada očekuju dva važna gostovanja

26.2.2019.
8:08

Suparnik zagrebačkog Dinama u osmini finala Europske lige, Benfica porazio je Chaves sa 4-0 u posljednjem susretu 23. kola portugalskog nogometnog prvenstva. Portugalski velikan rutinski je odradio posao protiv slabašnog Chavesa, a sav posao domaćin je obavio već u prvom poluvremenu postigavši tri gola.

Bez Krovinovića

U nastavku susreta Benfica je zabila još jedan gol za osmu uzastopnu ligašku pobjedu. Strijelci su bili RafaSilva (19), JoaoFelix (37), HarisSeferović (43) i Jonas (90). Hrvatski nogometaš FilipKrovinović nije nastupio za Benficu.

UPOZNAJTE NAJVEĆU DINAMOVU PRIJETNJU: /

Njegova priča podsjeća na Modrićevu, a ne zovu ga bez razloga novim Cruyffom

"Vrlo su nezgodni ako im se da prostora. Odličan Seferović u špici, kao i Joao Felix, na krilima Pizzi i Rafa Silva... Ma vrhunska momčad. Moći ćemo im parirati samo ako u obje utakmice budemo maksimalno koncentrirani", rekao je Bjelica nakon utakmice, javljaju 24 sata.

Nenad Bjelica, Foto: Marko Lukunic/PIXSELL

Benfica se ovom pobjedom približila vodećem Portu na samo bod zaostatka. Porto vodi sa 57 bodova, dok Benfica ima 56 bodova. Na trećem mjestu je Sporting Braga sa 49 bodova.

Lisabonski sastav sada očekuju dva važna gostovanja. U subotu će Benfica na Dragau odmjeriti snage protiv Porta u možda i ključnoj utakmici prvenstva, a potom 7. ožujka gostuje u Zagrebu u prvom susretu osmine finala Europske lige protiv Dinama.