BAYERN UTRPAO ŠEST KOMADA MONCHENGLADBACHU ZA POTVRDU NASLOVA PRVAKA: / Lewandowski blizu rekorda Gerda Mullera

8.5.2021.
22:12

Nogometaši Bayerna svladali su Borussiju Moenchengladbach s uvjerljvih 6:0 na svojoj Allianza Areni i tako proslavili deveti uzastopni naslov prvaka Njemačke, a ukupno 31. u klupskoj povijesti.

Bayern je već prije dvoboja i matematički osigurao novi trofej namijenjen prvaku, jer je Borussia Dortmund svladala RB Leipzig pa su Bavarci već tada ostali nedostižni za najbliže konkurente.

No, onda su još i napunili mrežu Moenchengladbacha pri čemu je najbolji svjetski napadač Robert Lewandowski postigao još jedan hat-trick i došao do 39 pogodaka u ovoj bundesligaškoj sezoni, što je samo jedan manje od rekorda koji je prije 50 godina postavio Gerd Mueller.

UGLEDNI NJEMAČKI LIST NAKLONIO SE BREKALU NAKON SJAJNE UTAKMICE: /

'Mislite da je to slučajnost? Pa Hrvat je zabio gol mjeseca...'

Lewandominacija

Poljak je načeo mrežu gostiju već u 2. minuti na asistenciju Alabe. Na 2:0 je povisio Thomas Mueller u 23. minuti, a Lewandowski je ponovno zatresao mrežu u 34. minuti. Deset minuta poslije Poljak je asistirao za pogodak Kingsleyja Comana. U 66. minuti je Lewandowski kompletirao hat-trick realiziranim kaznenim udarcem, a konačnih 6:0 postavio je Sane u 86. minuti.

Dva kola prije kraja Bayern ima 74 boda, deset više od drugoplasiranog RB Leipziga.

No, Lewandowski nije bio prvi igrač koji je u 32. kolu Bundeslige dao tri gola. Prije njega to je učinio hrvatski reprezentativac Josip Brekalo koji je postigao sva tri pogotka za Wolfsburg u domaćoj pobjedi 3:0 nad Unionom iz Berlina.