ODLUKA PADA U ENGLESKOJ: / Sudac oštetio Leicester, a Griezmann nije imao milosti s bijele točke

U sjeni mega-spektakla Bayerna i Reala, prvi četvrtfinalni susret odigrali su Atletico i Leicester u Madridu. Završilo je pobjedom domaćina 1:0 Pogodak odluke zabio je Antoine Griezmann u 28.

12.4.2017.
20:30

Činilo je da je igrač "lisica" Albrighton napravio prekršaj na Griezmannu izvan 16-erca.

Na utakmici nije bilo hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka koji se oporavlja od ozljede koljena.

Koke uzdrmao vratnicu

Atletico je dominirao od prve minute i do gola je mogao doći već u ranoj fazi utakmice. Koke je u četvrtoj minuti sjajno opalio sa 20-tak metara, no pogodio je vratnicu. U 10. minuti je opasno zaprijetio i Yannick Carrasco, no pucao je pored gola. Svoju dominaciju europski doprvak je okrunio vodstvom u 28. minuti golom Griezmanna iz kaznenog udarca. Englezi su imali prigovora na dosuđeni jedanaesterac jer se čini kako je Marc Albrighton načinio prekršaj izvan kaznenog prostora. No, švedski sudac Eriksson je pokazao na bijelu točku.

Jednu od rijetkih prilika u prvom dijelu gosti su imali u završnici poluvremena kada je Vardy pucao pored gola.

U drugom dijelu gledali smo sličnu igru. Atletico je dominirao, no engleski prvak se odlično branio, a potom brzim kontrama tražio svoju priliku. Međutim, više nije bilo golova.

Atletico lovi treće polufinale u četiri godine

Atletico je četvrtu sezonu uzastopce u četvrtfinalu, a lovi treće polufinale u zadnje četiri godine.

Kada bi stigao do polufinala, izborio bi i finale, ali je oba finalna ogleda izgubio. I to oba puta od Reala - prošle godine i 2014. godine.

Zanimljivo, Leicester je postao postao 50. klub koji je stigao do četvrtfinala LP, pri čemu osmi iz Engleske.

Uzvrat je za sedam dana u Leicesteru.

Atletico Madrid - Leicester 1:0

Stadion Vicente Calderon - 54,900 gledatelja; Sudac: Jonas Eriksson (Švedska)

Strijelci: 1-0 Griezmann (28-11m)

Žuti kartoni: Albrighton, Huth, Benalouane

ATLETICO MADRID: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis - Gabi, Koke, Saul Niguez, Carrasco (od 65. Correa) - Griezmann, Torres (od 75. Thomas)

LEICESTER CITY: Schmeichel - Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs - Drinkwater, Ndidi - Mahrez, Okazaki (od 46. King), Albrighton - Vardy (od 77. Slimani)

Kraj utakmice

90' - Čeka se kraj ove utakmice koja je puno više obećavala na početku, a postala je "odrađivanje" posla.

80' - Izgleda da ovaj rezultat odgovara objema momčadima, nitko nema preveliku želju napasti suparnika.

77' - Nakon što je Torresa zamijenio Thomas, mijenja i Shakespeare, umjesto neprimjetnog Vardyja ulazi Slimani

74' - Dobra kombinacija Atletica, ubacio je Griezmann, a Correa za malo zakasnio...

65' - Correa umjesto Carrasca u momčadi Atletica

63' - Fernando Torres bio je u izglednoj prilici ispred Schmeichela, ali je promašio.

61' - Nakon kontakta u 16-ercu, Mahrez je pao, a Leicester traži najstrožu kaznu, ali ništa od toga.

58' - Mahrez je pokušao glavom prema vratima Oblaka, ali otišlo je iznad grede

53' - Obje momčad igraju prilično rezervirano u nastavku, još nema prave akcije.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj 1. poluvremena

45' - Kraj prvog poluvremena u kojemu je Atletico bio bolji, ali je zabio iz penala koji ipak to nije trebao biti.

31' - Ponovljena snimka pokazuje da je sudac pogriješio, jer se prekršaj nije dogodio unutar 16-erca

28' - GOOOOOOL! Atletico vodi 1:0, s bijele točke zabio je Griezmann. To je 24. gol u sezoni za francuskog napadača

27' - Albrighton je skrivio najstrožu kaznu nakon rušenja Griezmanna na samom rubu kaznenog prostora.

Evo što su navijači Atletica poručili svojim ljubimcima: "Nitko osim tebe".

16' - Atletico i dalje dominira, sad je pokušao Torres, ali je Kasper Schmeichel lako obranio taj udarac.

9' - Volej je opalio Carrasco, iskoristio zbunjenu obranu Hutha i Fuchsa, ali je lopta išla daleko od gola...

4' - Koke je zatresao stativu! Atletico igra presing na Leicesterovoj polovici, gosti djeluju izgubljeno u prvim minuta.

1' - Počela je utakmica, sudi Eriksson.

U 15 od 17 utakmica u Ligi prvaka, Atletico Madridu na domaćem terenu nitko nije uspio zabiti gol. S druge strane, Leicester je prvi debitant nakon Malage iz sezone 2102/13 koji je uspio ući u četvrtfinale LP.

19:45 - Atletico kod kuće još nikad u pet utakmica nije izgubio od engleskih momčadi

17:25 - Na ulicama Madrida navijači Leicestera su stvarali nerede, uhićeno ih je osam, javljaju španjolskli i engleski mediji.

HULIGANSKE ILI POLICIJSKE ORGIJE PO MADRIDU? /

Španjolska policija ima pune ruke posla, no tvrdi se i da ga sami stvaraju

"Lisice" su nakon senzacionalno osvojenog naslova u Premier ligi prošle godine, bile na pragu ispadanja, a trenerski "čarobni štapić" Claudija Ranierija više nije davao rezultate. Nakon nemilosrdnog otkaza Talijanu, momčad je preporodio njegov pomoćnik Craig Shakespeare, a Leicester je uspio u osmini finala izbaciti jaku Sevillu.

U prvenstvu su "lisice" uspjele nanizati čak pet pobjeda, a posljednju utakmicu momčad je izgubila od Evertona u gostima. Atletico Madrid je remizirao protiv Reala, u posljednjih šest utakmica ima četiri pobjede i dva remija.

Čak četiri puta protiv Atletica

Zanimljivo, u Europi je Leicester čak četiri od 16 utakmica odigrao upravo protiv "rojiblancosa". Tri puta je slavio Atletico i dva puta eliminirao Leicester. Posljednju put u Kupu Uefa u sezoni 1997/1998. Atletico je slavio kod kuće 2:1 i potom u gostima 1:0.

Prvi put ove dvije momčadi susrele su se Kupu pobjednika kupova u sezoni 1961/62. U prvoj utakmici u Engleskoj bilo je 1:1, u uzvratu u Madridu 2:0 za domaćina.