SKOČILI NA TREĆE MJESTO / Bez Hrvata na terenu Atalanta u Rimu do bitne pobjede u borbi za pozicije koje vode u Ligu prvaka

11.2.2023.
22:53

Nogometaši Atalante skočili su na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom u Rimu protiv Lazija, izravnog konkurenta za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

PETI PUT U POVIJESTI /

Luka Modrić osvojio već 22. trofej s Realom: Kraljevski klub prvak svijeta nakon utakmice s osam golova

Gosti iz Bergama poveli su sredinom prvog poluvremena kada je Zappacosta u 24. minuti fantastičkim udarcem neobranjivo pogodio sam gornji lijevi kut domaćeg gola, da bi pobjedu potvrdio Hojlund sredinom nastavka kada je u 65. minuti uklizao u petercu na prizemni ubačaj Lookmana nakon sjajne solo-akcije Nigerijca.

Mario Pašalić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Atalante, dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija.

Treća Atalanta sada ima 41 bod, kao i četvrta Roma koja je ranije u subotu remizirala 1-1 (1-1) na gostovanju kod Leccea te peti Milan koji je u petak sa 1-0 (0-0) nadigrao Torino, dok je Lazio šesti sa 39 bodova. Drugi Inter ima 43 boda, a uvjerljvio vodeći Napoli ima 56 bodova.

U posljednjem subotnjem susretu 21. kola španjolske La Lige nogometaši Athletica su u gostima s 2-1 pobijedili Valenciju koja je time i dalje u velikoj krizi.

Valencia je povela golom Castilleja u 17. minuti, ali na tome je ostala do kraja utakmice. Prvo je Nico Williams izjednačio u 30. minuti, dok je Baskima pobjedu osigurao Oihan Sancet pogotkom u 72. minuti.

Valencia je time upisala četvrti ligaški poraz u nizu te je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu. Athletic je ova pobjeda pomakla na šesto mjesto ljestvice.