PETI PUT U POVIJESTI / Luka Modrić osvojio već 22. trofej s Realom: Kraljevski klub prvak svijeta nakon utakmice s osam golova

11.2.2023.
22:02

Nogometaši madridskog Reala ponovno su osvojili, po peti put u svojoj povijesti, klupsko Svjetsko prvenstvo nakon što su u finalu, u Rabatu, s 5-3 svladali Al Hilal, sastav iz Saudijske Arabije.

TIH 6-1 SE NE ZABORAVLJA /

Partizan ovakvo poniženje nije doživio 47 godina: Tada je u Beogradu Tomislav Ivić izrekao čuvenu izjavu

Real je tako u ovom natjecanju pobijedio nakon 2014., 2016., 2017. i 2018. godine te je rekorder po broju naslova. Slijedi ga Barcelona koja je tri puta pobjeđivala.

Isto tako, Real je nastavio dominaciju europskih momčadi na klupskom SP-u. Posljednji put je neeuropska momčad slavila 2012. godine kada je u finalu brazilski Corinthians bio bolji od Chelseaja.

Već nakon osamnaest minuta igre Real je vodio 2-0. Prvo je u 13. minuti Vinicius Junior pobjegao suparničkoj obrani te lako postigao prvi pogodak na susretu, dok je u 18. Federico Valverde povećao na 2-0. Bila je to akcija koju je počeo hrvatski nogometaš Luka Modrić.

Do daha je Al Hilal došao u 26. minuti kada je izveden brz kontranapad, a Marega je bio strijelac za 1-2. No, nije dugo klub iz Saudijske Arabije vjerovao u čudo, jer je gotovo sve odlučeno početkom drugog dijela kada su Madriđani postigli nova dva pogotka.

Prvo je Karim Benzema u 54. povećao na 3-1, a potom je urugvajski veznjak Valverde postigao novi pogodak te je u 58. minuti već bilo 4-1. U velikom dijelu drugog dijela bila je to gotovo revijalna utakmica u kojoj su do kraja još zabijali Vinicius Junior za Real, dok je na drugoj strani dva gola dao Brazilac Vietto.

Luka Modrić je igrao do 74. minute, a ovim je nastavio nizati osvojene trofeje u dresu madridskog kluba. Ovo mu je bio već 22. trofej s Realom.