ATALANTA - BOLOGNA 1: / 0; Fantastično društvo iz Bergama probilo se na drugo mjesto i teoretski ostalo u igri za naslov prvaka Italije

Mario Pašalić bio u početnoj postavi Atalante i odigrao prvo poluvrijeme

21.7.2020.
21:49

Nogometaši Atalante svladali su kao domaćini Bolognu sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici 35. kola talijanske Serie A i probili se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Sažetak utakmice pogledajte - OVDJE.

RAZOTKRIVEN PAKLENI PLAN MILANA I REBIĆEVA SUDBINA: /

Na San Siro stiže jedan od najskupljih igrača u povijesti Reala i Antin bivši suigrač

Muriel zabio na dodavanje sunarodnjaka Zapate

Strijelac jedinog pogotka za momčad iz Bergama u 63. minuti bio je Kolumbijac Luis Muriel na dodavanje sunarodnjaka Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante i odigrao je prvo poluvrijeme. U 29. minuti je bio u izglednoj situaciji, ali je njegov udarac po sredini gola gostujući vratar Skorupski uspio zaustaviti. Na poluvremenu je Pašalića zamijenio Luis Muriel, strijelac pobjedničkog pogotka za Atalantu koja je od 36. minute bila bez prvog trenera Gian Piera Gasperinija, koji je isključen zbog prigovora.

Atalanta pobjedom ostala teoretski u igri i za naslov prvaka

Tri kola prije kraja, Atalanta je pobjedom ostala teoretski u igri i za naslov prvaka, jer se sa 74 boda probila na drugo mjesto, a za vodećim Juventusom, koji ima utakmicu manje, zaostaje šest bodova.

Od 21.45 sati Sassuolo je domaćin Milanu koji je u borbi za Europsku ligu s Romom i Napolijem. Jedna od te tri momčadi će ostati bez izlaza u Europu.

Italija - 35. kolo Atalanta - Bologna 1-0 (Muriel 63) Sassuolo - Milan (21.45)

Parma - Napoli (sri, 19.30) Inter - Fiorentina (sri, 21.45) Lecce - Brescia (sri, 21.45) Sampdoria - Genoa (sri, 21.45) SPAL - Roma (sri, 21.45) Torino - Verona (sri, 21.45) Udinese - Juventus (čet, 19.30) Lazio - Cagliari (čet, 21.45)