ARSENAL SE SPASIO U PETOJ MINUTI SUDAČKE NADOKNADE / Crystal Palace produžio niz, Lacazette u dramatičnoj završnici donio bod Topnicima

U posljednje četiri utakmice na Artsenalovom stadionu Crystal Palace je upisao pobjedu i tri remija.

18.10.2021.
23:18

U posljednjem susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Crystal Palace su na stadionu Emirates odigrali 2-2, a "Topnici" su izvukli bod golom u petoj minuti nadoknade.

REBIĆU STIŽE OPASNA KONKURENCIJA /

Engleski velikan ponudio svog golgetera Milanu

Crystal Palace je tako produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.

'Ludnica' u završnici

Susret je dobro krenuo za "Topnike". Pierre-Emerick Aubameyang je doveo domaćine u vodstvo golom u sedmoj minuti susreta. Bio je to njegov 91. gol za Arsenal u 156 nastupa.

Otkako je Aubameyang stigao u Arsenal 2018. godine samo su dva igrača u engleskom nogometu zabila više golova od njega, Mo Salah u dresu Liverpoola, 109 golova u 180 nastupa, te Harry Kane u Tottenhamu, 99 golova u 151 utakmicu.

Arsenal - Crystal Palace

Crystal Palace je izjednačio u 50. minuti golom Christiana Bentekea, a rezultat je okrenuo Odsonne Edouard u 73. minuti. Kada se već mislilo kako će momčad Patricka Vieire, koji je kao igrač devet godina proveo u Arsenalu, upisati tri boda, Alexandre Lacazette je u petoj minuti nadoknade zabio za 2-2.

Arsenal je trenutačno na 12. mjestu sa 11 bodova, dok je Crystal Palace na 14. poziciji sa tri boda manje.