AGONIJA SE NASTAVILA U PARKU MLADEŽI: / 'Pjesnici' iz štrajka u poraz

Nogometaši Splita su pobjedom 3:0 protiv Zagreba u 5. kolu 1. HNL, zasjeli na prvo mjesto na ljestvici.

7.8.2015.
22:02
Pixsell, Ivo Čagalj

S momčadi nije doputovao Denis Kolinger, dok je Gabrijel Boban utakmicu započeo na klupi. Igrači Zagreba preskočili su jedan dan treninga, a onda dobili obećanja da će im dugovi biti riješeni.

OVAKO VIŠE NE IDE: /

Igrači Zagreba odbili poslušnost Mediću i stupili u štrajk

Jedanaesterac, autogol...

Sve to nije previše zanimalo Splićane koji su poveli već u 6. minuti s bijele točke. Kovačić je skrivio jedanaesterac na Bagarićem, a Antonio Mršić bio je siguran realizator. Deset minuta kasnije, domaćin je udvostručio vodstvo. Mršić je ubacio iz slobodnjaka, a Musa zabio autogol. Vratar Livaković je dobrim obranama spasio svoju momčad da do poluvremena razlika ne bude i veća.

Medić u poluvremenu promijenio trojicu igrača

Onda se Dražen Medić odlučio na rijedak potez, na poluvremenu je promijenio trojicu igrača, no ni to nije donijelo pomak u Zagrebovoj igri. Domaćin je konačnih 3:0 postavio u 71. minuti, strijelac je bio Bagarić.

Bila je to treća pobjeda Splita u pet utakmica koja im je, barem na jedan dan, donijela prvo mjesto. Skromni zagrebaši imaju tek dva boda od mogućih 15 i posljednji su na ljestvici.