teže od očekivanog / Mučenje europskog prvaka: Španjolci tek u drugom dijelu slomili otpor slabašnog Japana

14.1.2019.
22:14
AP Images

Španjolci su nastavili svoj stopostotan niz na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

U susretu trećeg kola, izabranici Jordija Ribere opravdali su ulogu favorita protiv Japana i upisali pobjedu 26:22.

Od europskih prvaka se moćda očekivala veća dominacija protiv slabašnog Japana koji je na SP-u završio zahvaljujući pozivnici IHF-a, no pobjedi se ne gleda u zube.

Dobro su se držali Japanci u prvom poluvremenu. Na otvaranju susreta poveli su 3:0 i zadali Španjolcima probleme iz kojih se ovi nikako nisu mogli izvući u prvih 30 minuta. Japanci su konstantno održavali minimalno vodstvo i na poluvrijeme su otišli s vodstvom od 11:10.

U nastavku utakmice 'furija' ipak preuzima kontrolu nad utakmicom. Već nakon pet minuta nastavka poveli su 16:12 i velike neizvjesnosti više nije bilo.

Osam pogodaka u redovima Španjolaca zabio je Ferran Sole, dok je pet pridodao i veteran Raul Entrerrios.

Prvi strijelac Japanaca bio je Shinnosuke Tokuda sa sedam golova.

Besplatno gledaj live stream utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. samo na RTLplayu!