UZBUDLJIVA NOĆ: / Hezonja odlično iskoristio minutažu, Bogdanović opet izgubio

8.11.2015.
10:46
AFP, PHILIPPE HUGUEN

Orlando, koji je sa 105:97 pobijedio Philadelphiju, predvodili su Elfrid Payton s 20 koševa i Evan Fournier sa 17, a Hezonja je u 12:29 minuta koliko je proveo na terenu upisao 11 koševa, te dodao dva skoka. Victor Oladipo je utakmicu završio s 15 poena, a Dewayne Dedmon s 12 uz devet skokova i tri bloka. Kod 76ersa, koji do sada nisu upisali nijednu pobjedu, najučinkovitiji je bio Isaiah Canaan s 23 postignuta koša, a Jahlil Okafor je dodao 19. Gubeći s 15 koševa na sredini treće četvrtine, Philadelphia (0-6) je došla na 85:83 zahvaljujući šestoj trici Canaana 6:54 minuta prije kraja. No Payton je tada pomogao Magicu da utakmicu zatvori sa serijom od osam koševa u zadnje tri i pol minute.

Netsi i dalje bez pobjede

I Brooklyn Netsi su opet ostali bez pobjede. U subotu su ih s 94:86 pobijedili Milwaukee Bucksi, a Bojan Bogdanović, koji je odigrao 24:16 minuta, uz je 13 poena upisao još i skok i asistenciju. Buckse je predviodio Greg Monroe s 20 koševa i osam skokova. Jerryd Bayless je dodao 19 koševa i 10 asistencija, a Khris Middleton 14 koševa i devet skokova. Milwaukee (4-3) sada ima četiri pobjede zaredom, prvi put od sezone 1976/77. Kod Brooklyna (0-7) je najviše zabio Brook Lopez (20 koševa), ali nije igrao zadnju četvrtinu zbog bolova u stopalu. Thaddeus Young je ubacio 18 koševa i 13 skokova za Netse, koji su od Bucksa izgubili i u ponedjeljak.

Briljantni Harden

Minnesota Timberwolves su nakon produžetka sa 102:93 slavili protiv Chicago Bullsa, a do pobjede ih je odveo Andrew Wiggins s 31 poenom. Damjan Rudež nije igrao. Timberwolvesi su nadigrali Bullse s 9:0 u produžetku i ovo je prvi put u povijesti kluba da Chicago nije zabio nijedan koš u produžetku. Pau Gasol je postigao 21 poen uz 14 skokova za Chicago, a Tony Snell 14.

Houston Rocketsi su nakon tri uzastopna poraza na početku sezone, stigli do četvrte pobjede zaredom i to nad Los Angeles Clippersima koje su svladali sa 109:105, a predvodio ih je James Harden s 46 koševa. To mu je druga utakmica zaredom u kojoj mu je učinak veći od 40 koševa. Marcus Thornton je dodao 16 poena, a Dwight Howard 20 uz 20 skokova za Rocketse. Blake Griffin je ubacio 35 koševa uz 11 skokova za Clipperse koji su igrali bez Chrisa Paula.