Veliko razočarenje / Težak poraz za Orlove: Srbija izgubila dobivenu utakmicu i ugrozila svoj nastup na SP

Belgija je došla do pobjede zahvaljujući čudesnom povratku u četvrtoj četvrtini.

5.7.2022.
8:54

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Nišu s rezultatom od 73:74 od Belgije i time ostala bez pobjede u posljednjem okršaju prve faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Podsjetimo, samo dan prije Hrvatska je bolno izgubila od Finske i tako ponovno ostala bez plasmana na Mundobasket. Srbija, ipak, nije izgubila matematičke šanse za plasman, ali si je znatno otežala život.

Veliko razočarenje /

Hrvatski košarkaši izgubili nemoguće i ostali bez plasmana na Svjetsko prvenstvo

Izgubili dobiveno

Naime, Srbija u drugi krug prenosi tri poraza i samo jednu pobjedu, dok Grčka prenosi 3-1, a Turska i Belgija 2-2. Tri ekipe imaju plasman na Svjetsko prvenstvo, a drugi krug počinje u kolovozu.

Belgija je došla do pobjede zahvaljujući čudesnom povratku u četvrtoj četvrtini. Nadoknadili su deficit od trinaest razlike, do pobjede su došli poenima 39 sekundi prije kraja.