PRVI POLUFINALISTI / Svjetski prvaci izbacili hrvatskog krvnika s EuroBasketa, Markkanen i društvo spremaju kofere

Finska je odlično odigrala prvo poluvrijeme, u nekoliko navrata u drugoj četvrtini je vodila i sa 15 koševa prednosti

13.9.2022.
20:04

Španjolska muška košarkaška reprezentacija prvi je polufinalist ovogodišnjeg EuroBasketa, Španjolci su u četvrfinalu u Berlinu svladali Fince sa 100-90 (19-30, 24-22, 30-15, 27-23).

NE IDEMO NA SP /

Nevjerojatan debakl Hrvatske. Imali smo Fince u šaci do kraja utakmice, a onda je nastala katastrofa

Finska je odlično odigrala prvo poluvrijeme, u nekoliko navrata u drugoj četvrtini je vodila i sa 15 koševa prednosti, a u 18. minuti je još bilo 52-38 za Finsku. No, Španjolska je prvo poluvrijeme zatvorila serijom 5-0, da bi u nastavku odigrala daleko agresivnije u obrani, "probudio" se i Lorenzo Brown te je već sredinom treće četvrtine Španjolska bila u prednosti 60-57.

Predvođena sjajnim Markkanenom, Finska je bila u igri sve do tri i pol minute prije kraja kada je bilo samo 84-82 za Španjolsku uz napad Finske. No, tada se ukazao 37-godišnji veteran Rudy Fernandez koji je prvo osvojio loptu nako koje je Brizuela pogodio tricu, a onda je i sam Fernandez vezao dvije trice kojima je Španjolska otišla na nedostižnih 95-84 1:49 minuta prije kraja.

Braća Hernangomez

Willy Henangomez je ubacio 27 koševa, za Španjolsku njegov brat Juancho je dodao 15, Brown je imao 10 ubačaja i 11 asistencija kod pobjednika, dok je Markkanen postigao 28 poena uz 11 skokova za Finsku, a Mikael Jantunen je dodao 18.

Španjolska će u petak igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Grčka koji je na programu kasnije u utorak.

U srijedu su na rasporedu preostala dva četvrtfinala u kojima se sastaju Francuska - Italija i Slovenija - Poljska.