NOVI IZAZOV / Prkačin nakon samo godinu dana promijenio klub

4.8.2023.
19:57
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Hrvatski košarkaški reprezentativac Roko Prkačin (20) prešao je iz španjolskog prvoligaša Girone u Gran Canariju koja je prošle sezone osvojila Europski kup.

PALA ODLUKA /

UEFA zabranila gostujuće navijače na utakmicama Hajduka i PAOK-a

"Unatoč mladosti ima već veliko iskustvo", priopćio je klub s Kanarskih otoka.

Prkačin je prošle sezone igrao za katalonsku Gironu nastupivši u 33 utakmice španjolskog prvenstva. Zabijao je u prosjeku 6.5 koševa po utakmici te imao 3.7 skokova i 0.3 asistencije.

Girona je sezonu okončala na 15. a Gran Canarija na 7. mjestu među 18 klubova prve španjolske lige.

Gran Canaria je u svibnju osvojila Europski kup finalnom pobjedom od 71-67 nad turskim Turk Telekomom. Prkačina će u Gran Canariji voditi slovenski trener Jaka Lakovič (45).

Hrvatski košarkaš je u ljeto 2022. godine otišao iz zagrebačke Cibone, gdje je bio kapetan, u tadašnjeg novog španjolskog prvoligaša Gironu.

Krilni centar je bio jedan od brojnih igrača koji su tada napustili Cibonu zbog financijskih problema u kojima se našao tadašnji prvak Hrvatske.