nevjerojatna predstava / Povijesna utakmica Jamesa Hardena: 'bradonja' postao prvi igrač koji je zabio 60 koševa uz triple-double

31.1.2018.
9:59

Orlando Magic je sinoć doživio poraz u Houstonu od domaćih Rocketsa, a Mario Hezonja je sinoć odigrao odličnu utakmicu, no ostao je u sjeni sjajnog Jamesa Hardena koji je zabio nevjerojatnih 60 koševa.

Harden je sinoć postao prvi igrač u povijesti NBA koji je zabio 60 koševa upisavši pritom triple-double sa 11 asistencija i 10 skokova za pobjedu Houstona od 114-107 nad Magicom.

Prije Hardena je najveći broj pogodaka u triple-doubleu postigao Russell Westbrook, 57, također u utakmici protiv Magica.

Harden je tako sinoć srušio svoj rekord od 56 koševa na jednoj utakmici, ali i rekord momčadi kojeg je sa 57 koševa iz 1978. držao Calvin Murphy.

Harden je zabio 16 koševa u prvoj četvrtini, 24 do poluvremena, 32 do zadnje četvrtine i 18 u zadnjih 12 minuta.

Orlando je dobro igrao, pogodio je 15 trica i imao je šut 50,6 iz igre, a šest je igrača upisalo dvoznamenkasti učinak, no to nije bilo dovoljno protiv Hardena.

Magic i Rockets su bili izjednačeni na 107-107 u zadnje dvije minute, ali je onda Harden nakon promašaja trice uhvatio loptu i pogodio šut. Nakon toga je pogodio tricu, a u trenutku kada je sudac svirao kraj Mario Hezonja je na njemu napravio prekršaj nakon čega Harden pogađa slobodno bacanje.

Hezonja je s Mareese Speighstsom bio najučinkovitiji igrač Magica, na terenu je proveo 24 minute i u tom je vremenu zabio 17 koševa (šut iz igre 7/12, trice 3/5) te tomu pridodao tri skoka, dvije asistencije i jedan blok. Speights je također ubacio 17 koševa, dok su Shelvin Mack i Jonathan Simmons ubacili svaki po 15.

Houston je imao veliku prednost s linije slobodnih bacanja, pogodivši 23 od 28 pokušaja, a samo Harden je zabio 17 od 18 slobodnih, dok je Magic realizirao osam od 10.

Visok poraz u Salt Lake Cityju doživjeli su aktualni prvaci Golden State Warriors, od njih su sa 129-99 bolji bili Utah Jazz.

Klay Thompson je bio najbolji strijelac utakmice sa 27 pogodaka, Kevin Durant je dodao 17, a Stephen Curry i JaVale McGee svaki po 14. No, kod Utaha su tri igrača zabila 20 ili više koševa. Ricky Rubio je postigao 23 pogotka, a Joe Ingles i Donovan Mitchell po 20.

Golden State je sinoć imao lošu šutersku večer, pogodili su svega pet trica iz 25 pokušaja, dok je Jazz pogodio 14 od 28, a iz igre su imali šut 58,2 posto.