NAPUNIO IM MREŽICU: / Bogdanović je bio najbolji 'čarobnjak' protiv najbolje momčadi NBA lige

Devet trica i ukupno 42 poena ubacio je Stephen Curry u uvjerljivoj pobjedi Golden State Warriorsa protiv Washington Wizardsa u utakmici NBA lige igranoj u noći na ponedjeljak.

3.4.2017.
8:18

U jedanaestoj uzastopnoj pobjedi sezone, Curry je četvrti put otišao preko 40 poena, ukupno i 26. u svojoj karijeri. Statistiku je dodatno ukrasio sa osam asistencija i bio je prvo ime susreta u kojem su se istaknuli i njegovi suigrači Klay Thompson (23) i Draymond Green (11 poena, 12 skokova, 13 asistencija). Napadački gledano, porazu Washingtona 115-139 nitko se nije bolje opirao od hrvatskog reprezentativca koji je s klupe za pričuve sakupio nepunih 29 minuta i iskoristio ih za 20 ubačenih koševa (šut 6-11, trica 4-7) i šest skokova.

Toliko je ubacio i Bradley Beal potrošivši 15 lopti iz igre. Svoju posljednju utakmicu u kojoj je ubacio barem 20, Bogdanović je odigrao prije gotovo mjesec dana. Preciznije, 8. ožujka je Phoenixu ubacio 29.

Novi poraz upisali su i Philadelphia 76ersi, ovaj put na gostovanju kod Toronto Raptorsa koje je s 24 poena i šest skokova do 113-105 pobjede predvodio Serge Ibaka. Dario Šarić ponovno je bio u starnoj petorci 76ersa i ukazano mu povjerenje kroz manje od 24 minute solidno iskoristio. Ubacio je 16 koševa (5-13 iz igre) i uhvatio tri lopte pod obručima. Bio je drugi strijelac svoje momčadi. Više je ubacio tek Timothe Luwawu-Cabarrot, 23 koša.

Spomenimo i da je prvu utakmicu nakon ozljede zadobivene početkom veljače odigrao Dragan Bender za Phoenix Sunse. U porazu 116-123 od Houston Rocketsa sudjelovao je s devet poena, sedam skokova i dvije blokade za 14 odigranih minuta.