Ante Tomić sjajan u dramatičnoj pobjedi Barcelone!

Košarkaši Barcelone poveli su s 1:0 protiv Panathinaikosa u četvrtfinalnom ogledu Eurolige. Pobijedila je katalonska momčad na domaćem parketu, nakon produžetka, 72:70...

9.4.2013.
22:22

Na preokrete se odigrao prvi sraz španjoske i grčke momčadi, pa je tako sjajno ogled otvorio Panathinaikos (14-2), ali je Barcelona odličnom serijom početkom druge četvrtine izbrisala zaostatak i na odmor se otišlo s laganom prednošću domaćina (34-32). No, potom je početkom drugog poluvremena opet daleko bolje reagirao gost iz Atene i čuvao prednost između četiri i osam poena do polovice posljednje četvrtine. Dvije minute prije kraja Barcelona je "napokon" povela 62-61 košem Sade, a potom je Ante Tomić položio za 64-61. U egal je sve vratio Diamantidis tricom i potom su u samoj završnici odluku na sebe preuzeli - Hrvati. Prvo je Ukić promašio tricu 21 sekundu prije kraja, dok je u posljednjem pokušaju osnovnog dijela igre Tomića blokirao Gist. Tako je uz 64-64 završeno četrdeset minuta, a na samom kraju produžetka je viđeno, nevjerojatno, šest promašenih slobodnih bacanja zaredom. S domaće strane su promašivali po dva Sada i Tomić, ali je daleko bitnije bilo što je Gist promašio dva za goste i za moguće izjednačenje 72-72. Ante Tomić je bio odličan u redovima Reala s 13 poena i 12 skokova (prvi skakač utakmice). Imao je i dvije asistencije, te šut 6-13 iz igre, kao i 1-4 s linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani je Roko Ukić ubacio devet poena uz sedam dodavanja (prvi asistent cijelog ogleda). Imao je Ukić šut 1-4 za dva, 2-6 za tri, te 1-2 za jedan. Izdvojimo još po 14 poena Gista i Lasmea za goste, te isto toliko poena Navarra na domaćoj strani. Dalje će proći momčad koja prva dohvati dvije pobjede, a i sljedećoj je utakmici domaćin Barcelona, za dva dana. Moguća treća utakmica se igra u Ateni (16. travnja). U srijedu se igraju prvi ogledi preostala tri četvrtfinalna para. Sastaju se CSKA - Caja Laboral, Real Madrid - Maccabi i Olympiacos - Anadolu Efes.