Igra košarku života / DeRozanu za rukom pošlo ono što nije uspio nijedan igrač Bullsa još od Jordana

DeMar DeRozan zabio je 35 koševa protiv Minnesote i time postigao nešto što nije nijedan igrač Bullsa od velikog Michaela Jordana.

12.2.2022.
13:17

DeMar DeRozan pružio je još jednu sjajnu predstavu predvodivši Chicago Bullse do pobjede 134-122 protiv Minnesota Timberwolvesa.

DeRozan je zabio 35 koševa uz šest skokova i šest asistencija, a odlično su mu asistirali Nikola Vučević sa 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija, Javonte Green sa 23 koša i Coby White sa 22 koša.

DeRozan je tako prvi igrač Bullsa koji je zabio preko 35 poena u četiri ili više uzastopnih utakmica od velikog Michaela Jordana. Jordanu je to pošlo za rukom, naravno, mnogo puta. Posljednji put 1996. godine.

Nakon prve tri izjednačene četvrtine (27-27, 33-32, 32-32), Bullsi su na startu zadnje dionice napravili seriju 15-2 i potom obranili prednost do kraja.

U suparničkim redovima Anthony Edwards je zabio 31 koš uz šest skokova i osam asistencija, dok je Karl-Anthony Towns zabio 27 koševa uz po osam skokova i asistencija. Chicago je na diobi drugog mjesta na Istoku (35-21), a Minnesota sedma na Zapadu (29-27).

Bogdanović i Utah nastavljaju s pobjedama

Košarkaši Utah Jazza upisali su petu uzastopnu pobjedu nakon što su porazili Orlando Magic sa 114-99, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za 32 minute ubacio sedam koševa uz sedam skokova i tri asistecije.

Domaćin je sjajno ušao u susret i već nakon prve četvrtine imao je velikih 16 razlike (28-12). Međutim, u drugoj četvrtini vidjeli smo obrat. Orlando je drugu dionicu dobio sa 27-16 smanjivši zaostatak na pet razlike (44-39).

U trećoj dionici gosti su uspjeli izjednačiti (54-54), a nakon tri perioda igre rezultat je bio 77-74 za Utah. Ipak, u posljednjoj četvrtini domaćin je dominirao i taj period igre dobio je sa 37-25 za konačnih 114-99.

"U napadu samo se mučili, no obrana je odradila dobar posao. Nismo dopustili da naš napad utječe na našu obranu," kazao je Donovan Mitchell  koji je sa 24 koša i sedam skokova najefikasniji igrač Jazza.

Hassan Whiteside je dodao 15 koševa i 18 skokova, a Jordan Clarkson 18 koševa. Bojan Bogdanović je zaključio susret sa skromnih sedam koševa pogodivši 2 od 12 pokušaja iz igre pri čemu je trice gađao 1-8. Dodao je i sedam skokova i tri asistencije.

Utah je sada na skoru 35-21 i drži četvrto mjesto Zapada, dok se Orlando sa 13 pobjeda i 44 poraza nalazi na pretposljednjem mjestu na Istoku.