Rast forme / Dario Šarić na asistenciju do triple-doublea: postavio rekord NBA karijere u porazu 76ersa

Uz 70 posto šuta iz igre Šarić je napunio svoju statistiku s 18 poena, deset skokova i čak devet asistencija

22.12.2017.
9:47

Impresivnu statistiku ostvario je DarioŠarić čija je Philadelphia zadala ozbiljne probleme Toronto Raptorsima, koji su morali "okretati" utakmicu. U 36 minuta na parketu Šarić je ubacio 18 poena uz deset skokova i devet asistencija te po dvije blokade i izgubljene lopte.

Triple-double učinak, dakle, ostao mu je na samo jednu-jedinu asistenciju, što dovoljno potvrđuje Šarićevu svestranost u najjačoj ligi svijeta. Njegovi 76ersi na koncu su izgubili 109:114 iako su na poluvremeno imali +13.

Sjajni DeMar DeRozan ubacio je 45 koševa, čime je tradicionalno bio prva sila Raptorsa. U jednom su trenutku gubili 22 razlike, no ključna je bila treća četvrtina u kojoj su anulirali zaostatak.

Unatoč porazu navijači Darija Šarića i te kako mogu biti zadovoljni rastom njegove forme, koja je u prosincu eksplodirala u odnosu na mučenje na početku sezone.