NBA / Dario Šarić i Bojan Bogdanović vrlo dobri u nes(p)retnim porazima svojih momčadi

Phoenix Sunsi za koje nije nastupio Dragan Bender iznenađujuće su došli do pobjede protiv Boston Celticsa

20.12.2018.
9:35
AP Images

Dario Šarić i Minnesota Timberwolvesi u svom su Minneapolisu propustili odličnu priliku za novu pobjedu protiv Detroit Pistonsa. Vukovi su pred kraj utakmice prokockali prednost od 14 poena, da bi na kraju izgubili u produžecima 129:123.

Kod Detroita su najbolji bili Blake Griffin s 34 poena i Reggie Bullock s 33, dok je za Minnesotu najbolji strijelac bio Derrick Rose s 32 poena. Naš Dario Šarić upisao je 15 poena, šest skokova i dvije asistencije i jednu ukradenu loptu za 32 minute na parketu.

Bojan Bogdanović sa svojim Indiana Pacersima doživio je sličnu sudbinu kao reprezentativni mu kolega. Pacersi su ispustili vodstvo od 17 poena te na kraju izgubili od Toronto Raptorsa 99:96.

Na Bogdanoviću u posljednjim trenucima utakmice nije suđen čisti prekršaj, što se moglo vidjeti na snimci, no suci situaciju u tom trenu nisu vidjeli kao spornu. Naš košarkaš bio je standardno učinkovit s trice (3-6), a utakmicu je završio s 18 poena i pet skokova.

Phoenix Sunsi za koje nije nastupio Dragan Bender iznenađujuće su došli do pobjede protiv Boston Celticsa u Gardenu. Deandre Ayton vodio ih je do pobjede s 23 poena i 18 skokova.

Ante Žižić u porazu svog Clevelanda kod Charlottea proveo je 15 minuta na terenu i iskoristio ih da zabije sedam poena, uhvati četiri skoka i dva bloka. Standardno najboji u redovima Hornetsa bio je kemba Walker koji je zabio 30 poena uz šest asistencija.

New YorkMarija Hezonje opet je upisao poraz. U gostima kod Philadelphije izgubili su 131:109, a Hezonja je na terenu bio samo četiri minute. Simmons je za Philu upisao triple-double od 13 poena, 11 skokova i 10 asistencija.