VELIKA VEČER HRVATA / Bogdanović drugi strijelac Jazza u velikoj pobjedu, Ivica Zubac ostvario double-double učinak

Napeta je bila utakmica u kojoj su Clippersi na domaćem terenu svladali Boston

9.12.2021.
8:05

Utah i LA Clippers upisali su nove pobjede u NBA ligi, a hrvatski košarkaši (Bojan Bogdanović i Ivica Zubac) za svoje su sastave upisali nove zapažene nastupe.

Utah je u gostima svladala Minnesotu 136-104 u dvoboju gdje je na poluvremenu imala samo poen prednosti (60-59). No, suparnika su gosti iz Salt Lake Cityja potpuno nadigrali u nastavku utakmice. U trećoj četvrtini gosti su napravili 13 poena razlike, a u zadnjoj dionici još i više (18) te su ukupno u drugom poluvremenu zabili čak 76 poena.

21 poen u 28 minuta

Bogdanović je bio drugi strijelac 'džezera'. Najbolji je bio Donovan Mitchell (36 poena, šut 14-23), dok je hrvatski košarkaš za 28 minuta zabio 21 poen. Imao je i pet skokova te je iz igre gađao 8-14 uz 4-9 za tri poena, a pogodio je i jedno slobodno bacanje.

Izdvojimo još 18 poena Clarksona te 13 poena i 10 skokova Goberta. Kod Minnesote je najbolji bio Karl-Anthony Towns s 22 poena, sedam skokova i pet asistencije.

Napeta je bila utakmica u kojoj su Clippersi na domaćem terenu svladali Boston 114-111. Sekundu i pol prije kraja hrvatski centar Ivica Zubac je pogodio oba slobodna bacanja za potvrdu domaće pobjede.

Na poluvremenu su Clippersi bili u plusu od 12 poena, ali je Boston u nastavku dostignuo domaćina, ali ne i prestigao. Za domaćina je s klupe Brandon Boston jr. postigao 27 poena, dok je Reggie Jackson dodao 17 uz sedam asistencija.

Double-double

Zubac je odigrao 32 minute te je ostvario 'double-double' učinak od 10 poena i 10 skokova. Imao je i četiri blokade te šut iz igre 3-4, uz 4-4 s linije slobodnih bacanja. Imao je i jednu asistenciju, četiri izgubljene i jednu ukradenu loptu.

Jayson Tatum je s 29 poena i 10 skokova bio prvo ime Celticsa

Rezultati

Charlotte - Philadelphia 106-110

Cleveland - Chicago 115-92

Detroit - Washington 116-119 (produžetak)

Indiana - New York 122-102

Miami - Milwaukee 113-104

Toronto - Oklahoma City 109-110

Houston - Brooklyn 114-104

Memphis - Dallas 96-104

Minnesota - Utah 104-136 (Bojan Bogdanović, 28min - 21 poen, 5 skokova, šut 8-14, trice 4-9, sl. bacanja 1-1)

New Orleans - Denver 114-120 (produžetak)

Golden State - Portland 104-94

Sacramento - Orlando 142-130

LA Clippers - Boston 114-111 (Ivica Zubac 32min - 10 poena, 10 skokova, 1 asistencija, 4 blokade, 4 izg. lopte, 1 osv. lopta, šut 3-4, sl. bacanja 4-4)