HRVATSKI DIV / Luka Pratljačić pobjedom startao na olimpijskim kvalifikacijama

29.5.2024.
13:26
Zeljko Hladika/PIXSELL

Hrvatski prvak u superteškoj kategoriji Luka Pratljačić (26) pobijedio je u prvom meču na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre koji se održava u Bangkoku.

Pratljačić je dominantno, jednoglasnom odlukom sudaca u sve tri runde, uz jedno brojanje, svladao predstavnika Mauricijusa Josepha Kennedyja St. Pierrea (31), iskusnog teškaša koji se borio još na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine i iskustvom u profi-mečevima.

'ZATUPILI SMO I OGLUPILI' /

Legendarni boksač: 'Živimo u vremenu kad se prodaju sise i gu*ice, nažalost ne i kvaliteta Filipa Hrgovića'

Hrvastki boksač je apsolutno dominirao i kontrolirao s distance znatno nižeg boksača s Mauricijusa (Luka 196 cm, St. Pierre 180 cm) i nadmoć okrunio brojanjem u dugoj rundi.

U osmini finala, koja je na rasporedu 1. lipnja, Pratljačić će se boriti protiv ukrajinskog prvaka Dmitra Lovčinskija kojeg je u ožujku ove godine uvjerljivo svladao na 1. svjetskom kvalifikacijskom turniru u Busto Arsiziju.

Normu za plasman na Olimpijske igre u superteškoj kategoriji ostvariti će četiri najbolja boksača u Bangkoku.