LIVAJA SPASIO AEK: / Hrvatski napadač zabio dva gola, Grci pobjegli Rijeci na +4

Grčki AEK, koji je u prvom kolu Europske lige slavio na Rujevici protiv Rijeke 2:1, ugostio je u četvrtak navečer bečku Austriju.

28.9.2017.
22:47
Screenshot

Hrvatski nogometaš Marko Livaja (24) od prve se minute našao u napadu domaće momčadi. Povjerenje trenera Manuela Jimeneza opravdao je u 28. minuti. Našao se nekadašnji napadač Dinama, Hajduka i talijanskog Intera, na pravom mjestu kako bi došao odbijanca unutar kaznenog prostora nakon kojeg je lopta završila u mreži. Teško da je do sada u karijeri zabio sličan pogodak.

[VIDEO] RIJEKA PALA U 94. MINUTI: /

Čudesnim preokretom Bijeli s Rujevice došli na korak do senzacije, ali Milan je ipak uzeo bodove

Felipe Pires u 43. minuti donio je izjednačenje Austriji, dok je Ismael Tajouri lijepim potezom zabio za preokret.

Bod domaćinu donio je Livaja svojim drugim golomu 90. minuti.

Na ljestvici vodi Milan sa šest bodova, AEK ima četiri boda, Austrija jedan, a Rijeka je bez bodova.

Rijeci sada slijedi dvostruki obračun s bečkom Austrijom. U susretu 3. kola Rijeka 19. listopada gostuje u Beču, a 2. studenog je uzvrat na Rujevici.

REZULTATI

Milan - RIJEKA 3-2 AEK - Austria 2-2

LJESTVICA: 1. Milan 2 2 0 0 8-3 6 2. AEK 2 1 1 0 4-3 4 3. Austria 2 0 1 1 3-7 1 4. Rijeka 2 0 0 2 3-4 0