LUDA UTAKMICA U BUKUREŠTU / Ukrajina pobijedila Makedonce u susretu s dva promašena penala

Ukrajina se pobjedom vratila u konkurenciju za plasman u osminu finala

17.6.2021.
16:58

Nogometaši Ukrajine svladali su s 2:1 reprezentaciju Sjeverne Makedonije u utakmici 2. kola C skupine Europskog prvenstva, koja je u četvrtak odigrana na bukureštanskoj Nacionalnoj Areni.

Ukrajina je povela u 29. minuti pogotkom Andrija Jarmolenka, a na 2:0 je povisio Roman Jaremčuk u 34. minuti. Na 2:1 je smanjio Ezgjan Alioski u 57. minuti, poslavši odbijenu loptu u mrežu nakon što mu je Buščan obranio kazneni udarac.

Ukrajina se bori za drugi krug

Ukrajinci su mogli povećati prednost u 84. minuti, ali je Stole Dimitievski obranio kazneni udarac Ruslanu Malnikovskom.

Ukrajina se pobjedom vratila u konkurenciju za plasman u osminu finala, izjednačivši se s tri boda s Nizozemskom i Austrijom, koje će od 21 sat igrati u Amsterdamu. Makedonija je nakon dva nastupa bez bodova.