POJAVILI SE STRAŠNI PODACI: / Ova je momčad Liverpoola ispisala je povijest, pogledajte koje su sve rekorde porušili

Ovo je Liverpoolu prvi naslov prvaka nakon 30 godina čekanja i prvi otkako je osnovana Premier liga (1992.)

26.6.2020.
7:55
Paul Greenwood/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nogometaši Liverpoola u četvrtak su matematički osigurali svoj 19. naslov engleskog prvaka, nakon što je Chelsea pobijedio Manchester City. Ovo je Redsima prvi naslov prvaka nakon 30 godina čekanja.

LIVERPOOL GORI: /

Navijači luduju kraj Anfielda, pogledajte scene proslave prvog naslova nakon tri desetljeća

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). 'Crveni' su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.

Klopp za povijest

Liverpool je dominirao od početka ove sezone i osvojio naslov u velikom stilu, a o njihovoj superiornosti najbolje govori podatak da su oni prva momčad u 132-godišnjoj povijesti najvišeg razreda engleskog nogometa koja je naslov osvojila čak sedam kola prije kraja.

Trener Liverpoola Jurgen Klopp ovim uspjehom ostat će zauvijek upisan u povijest tog slavnog kluba, ali i engleskog nogometa jer je on prvi Nijemac u povijesti kojem je uspjelo osvojiti Prvu englesku ligu.

Posljednji naslov momčad Liverpoola je osvojila davne 1990. godine, a tada je svijet izgledao poprilično drugačije. Sovjetski Savez još je postojao, još nije bilo interneta, a nogometaši koji su predvodili Redse do ovog naslova, Mohammed Salah i Sadio Mane, još nisu bili rođeni.