Latvijac Ernests Gulbis, 20. tenisac svijeta, pobijedio je najboljeg hrvatskog tenisaca Marina Cilica 6-3, 6-4 u osmini finala ATP Masters 1000 turnira u Madridu.

8.5.2014.
21:23

Nadal ce u cetvrtfinalu igrati protiv sestog nositelja i finalista ovog turnira 2012. godine, Ceha Tomasa Berdycha, koji je svladao Bugarina Grigora Dimitrova 3-6, 6-3, 6-2 nakon jednog sata i 50 minuta igre.

Nadal ima 17-3 u pobjedama protiv Bedrycha i nije od njega izgubio jos od cetvrtfinala Madrida 2006. godine, kada se ovaj turnir odrzavao na tvrdoj podlozi.

Kolumbijac Santiago Giraldo, koji je prije dva tjedna igrao finale na ATP 500 turniru u Barceloni, potvrdio je i u Madridu da je u jako dobroj formi, jer je iz kvalifikacija stigao do cetvrtfinala. U osmini finala svladao je sedmog nositelja, Britanca Andyja Murrayja 6-3, 6-2 nakon samo 70 minuta igre. Ovaj rezultat i nije tako veliko iznenadenje, jer Andy Murray nikada u karijeri nije odigrao niti jedan finale na zemljanoj podlozi, a ovo mu je prvi turnir koji igra na zemlji nakon gotovo godinu dana, odnosno od proslogodisnjeg Rima. Giraldo ce u cetvrtfinalu igrati protiv Spanjolca Bautista Aguta.

Japanac Kei Nishikori svladao je u osmini finala Kanadanina Milosa Raonica 7-6(5), 7-6(5), te upisao osmu uzastopnu pobjedu na Touru, nakon sto je nedavno osvojio Barcelonu. Nishikori je u prvom setu nadoknadio zaostatak 5-2. U izjednacenom mecu osvojio je pet poena vise od Kanadanina rodenog Podgorici, kojeg trenira nas Ivan Ljubicic.

Nadal (1) – Nieminen 6-1, 6-4

Bedrych (6) – Dimitrov (12) 3-6, 6-3, 6-2

Bautista Agut – Kubot 6-4, 6-2

Giraldo – Murray (7) 6-3, 6-2

Nishikori (10) – Raonic (8) 7-6(5), 7-6(5)

Lopez – Thiem – predaja Thiema bez borbe

Gulbis – Cilic 6-3, 6-4

Spanjolac Rafael Nadal, najbolji tenisac svijeta i branitelj naslova na ATP Masters 1000 turniru u Madridu, pobijedio je u osmini finala Finca Jarkka Nieminena 6-1, 6-4 nakon jednog sata i 19 minuta igre…