Vratar pao u nesvijest usred meča!

Vratar Ondrej Pavelec srušio se u nesvijest u uvodnim minutama NHL utakmice između Atlante i Washingtona. Nakon što mu se 10 minuta ukazivala pomoć na ledu, prebačen je u bolnicu.

11.10.2010.
9:41

Vratar Atlanta Thrashersa Ondrej Pavelec kolabirao je nakon samo nekoliko minuta utakmice pred domaćim navijačima na otvaranju NHL sezone protiv Washington Capitalsa.

Dok je pak bio na drugoj strani igrališta, Čeh je nekoliko puta udario palicom po ledu, pogledao prema svojoj klupi i srušio se na leđa bez da je itko bio blizu njega.

To se dogodilo nakon samo dvije i pol minute igre, a suigrači su odmah pojurili prema svom vrataru panično tražeći ulazak medicinskog osoblja na led.

Liječnici su 10-tak minuta pružali pomoć nesretnom Pavelecu, članu češke hokejaške reprezentacije koja je ove godine nastupila na Olimpijskim igrama u Vancouveru, koje je bez svijesti na nosilima napustio led.

Prebačen je u bolnicu gdje je ubrzo došao k sebi, a liječničkim pregledom kod 23-godišnjeg Čeha nisu ustanovljeni ozbiljniji zdravstveni problemi. Trenutno je stabilno, pri svijesti, ali je ostao u bolnici na promatranju, priopćili su iz Atlanta Thrashersa.

Utakmica, u kojoj su na kraju slavili domaćini sa 4:2, nastavljena je tek nakok 20 minuta