Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
'Dosta je' /

Večeras prosvjed protiv Bandića: 'Lupamo loncima da shvati da je gotov i da to prihvati i HDZ'

Udruge su pozvale građane da, kao i prije desetak dana, na prozorima i balkonima bukom izraze nezadovoljstvo

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Predsjednik Kluba zastupnika lijevog bloka u zagrebačkoj Gradskoj skupštini Tomislav Tomašević najavio je da će večeras u 19 sati "lupati loncima" protiv gradonačelnika Milana Bandića te mu poručiti "Dosta je".    

"Večeras u 19 sati lupamo loncima protiv Bandića ne samo da shvati da je gotov već da to prihvati i HDZ te da ih se prisili da napokon razvrgnu interesnu koaliciju s njim i prestanu ga štititi", istaknuo je u priopćenju Tomašević.

"Ne možemo prosvjedovati na Trgu zbog mjera oko korone, ali možemo bučiti na svojim balkonima i prozorima, što god Bandić i policija mislili o tom 'remećenju javnog reda i mira' pa nek kazne pola grada ako mogu. Pravi se Bandić da zadnji put nije čuo lupanje, no večeras će biti još glasnije. Pa nek i Bandićevi ljudi i 'poslovni partneri' i HDZ-ovci koji možda žive u vašoj ulici shvate da je ovakvom vladanju Zagrebom odzvonilo. Dosta je!!!", poručuje Tomašević.

Bandić niže gaf za gafom: PITAMO VAS, hoće li krize zbog potresa i korone donijeti njegov politički pad?

Policija upozorila građane da bi ih mogla kazniti: 'Lupanje loncima podliježe sankcijama'

Zagrepčane su na prosvjed pozvale udruge Pravo na grad, Zelena akcija te Zagreb te zove. "Pozivamo sve građanke i građane Zagreba da u petak, 17. travnja u 19 sati izađu na svoje balkone i prozore te još jednom glasno poruče Bandiću - dosta je", navele su udruge u pozivu na prosvjed. 

Istaknule su kako je Zagreb pogođen pandemijom koronavirusa i potresom, a vodi ga gradska uprava na čelu s Bandićem "koji iz dana u dan pokazuje da nije dorastao nositi se s aktualnom krizom".

Udruge su pozvale građane da, kao i prije desetak dana, na svojim prozorima i balkonima bukom izraze nezadovoljstvo i zatraže da se svima koji su u potresu izgubili dom osigura smještaj u stanovima kojima Grad upravlja te da obnova zgrada mora biti pravedna, sustavna, transparentna i najbrža moguća. U izradi planova obnove traže da Grad i država moraju kao ravnopravnog sudionika uključiti i stručna udruženja i poštovati njihove zahtjeve.

"U borbi protiv pandemije tražimo konkretne mjere zaštite javnog zdravlja, a ne demagogiju nesposobnog gradonačelnika", ističu udruge.

Napominju da je organizatorica prošlog prosvjeda dobila upozorenje policije da će idući put biti sankcionirana zbog narušavanja javnog reda i mira te poručuju da ne žele "pristati na situaciju u kojoj su mirni prosvjedi podložni prekršajnim kaznama, dok istodobno živimo u gradu u kojem gradonačelnik slobodno i sustavno ugrožava naše zdravlje i živote". 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike