'Dosad su nas derali oni koji prodaju benzin, a sad Vlada'

Jedan od popularnijih poteza Vlade otkada je zasjela u Banske dvore sigurno je dugo iščekivana zabrana naplate opomena za dospjele račune za režije, mobitele, kredite...

5.7.2012.
9:53
VOYO logo

Sabor u četvrtak raspravlja o konačnom prijedlogu izmjena i dopuna Zakona o zaštiti potrošača, koji je pripremilo Ministarstvo gospodarstva.

Najviše zanimanja izazvala je novost da građani koji kasne s plaćanjem više neće morati plaćati opomene koje ih upozoravaju na kašnjenje, a čija je cijena varirala od 20 pa sve do 400 kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sada se to zabranjuje svim trgovcima, a među njih spadaju svi oni koji djeluju na tržištu i izdaju račune, uključujući teleoperatere, javna poduzeća i bankare, koji su se pobunili protiv ukidanja ovog njihovog prihoda. Zasad nisu naišli na razumijevanje.

"Na djelu je bankarski mobing građana, i ono što se događalo s švicarskim frankom je također bankarski mobing", kazao je HDSSB-ov zastupnik Boro Grubišić. Posvjedočio je i kako je jednom prilikom bio banci dužan 50 kuna i to samo zato što su mu vodili račun, neovisno o činjenici da u razdoblju u kojem je nastao dug nije imao ni uplata na račun niti isplata s tog računa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U raspravu se uključio i bivši ministar financija Ivan Šuker (HDZ) koji je kritizirao Vladu, ali i udruge potrošača koji ne reagiraju kada se udara an standard građana.

"Najprije su nas derali oni koji prodaju benzin, a sad će nas derati Vlada. Isto se odnosi na mobilne operatere kojima ja Vlada ukinula posebni porez, a sad pojedini od njih šalju poruke korisnicima kako će od 1. rujna podići naknade za plaćanje parkinga i javnog prijevoza putem mobilnog telefona', izjavio je Šuketr.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo