Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POSLJEDICE NEVREMENA /

Nasukalo se više od 20 brodica, na Molatu spašeni mali Švicarci: 'Ja ovakvo što ne pamtim'

Na Molatu se nasukalo 5 brodova i samo tamo suč spasili 40-50 ljudi

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Teško je pobrojati koliko se brodova sinoć nasukalo, kazao je Alen Rukavina iz Lučke kapetanije Zadar, jer pozivi još stižu, no tvrdi da ih je sigurno preko 20. Srećom, nitko nije nastradao.

''Na Molatu se nasukalo 5 brodova i samo smo tamo spasili 40-50 ljudi. Izgleda da je najviše uzelo akvatorij Molata i tamo smo pri izvlačenju ljudi na sigurno imali veliku pomoć od mjesnog odbora iz Molata. Tamo su bila i djeca, zapravo teenageri (najmlađi ima 15 godina) sa školom jedrenja. Sve je riješeno sinoć, izvučeni su na sigurno", ispričao  za Morski.hr Rukavina.

 VEZANE VIJESTI

Snažna oluja protutnjala Zadrom: Na grad se obrušila pijavica, jak vjetar čupao stabla, oštećeni auti

Djeca su Švicarci iz Talijanskog kantona, a prenoćili su  u mjesnom domu na Molatu.

''Iskren ću vam biti, ja ovakvo što ne pamtim! Mogu se sjetiti da je 2015. bila jaka tramuntana, ali nikad nije ovako dizalo krovove. Ličilo je na tornado pa ispred zgrade Lučke kapetanije u Zadru, tu ispred restorana Kornati mareta se penjala na rivu, što nikad nije!'', dodao je Rukavina.

Još se utvrđuju štete i zaprimaju se samonasukanja.

FOTO: Ilustracija

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike